Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala w piątek przed południem (30 grudnia) po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 515 w Nowej Wsi Malborskiej.

Do wypadku z udziałem volkswagena passata i skody doszło przed godz. 11.

- My zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11.10. Dwie osoby poszkodowane zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego jeszcze przed przybyciem na miejsce naszych zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej - mówi mł. bryg. Janusz Leszczewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Malborku.

Poszkodowani to dwaj mężczyźni, pasażerowie obu samochodów - jeden w wieku 42 lat, drugi ma 65 lat.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena passata, skręcając na posesję, nie upewnił się, czy może wykonać ten manewr bezpiecznie, w wyniku czego zderzył się z wyprzedzającą go skodą - wyjaśnia post. Klaudia Piór, p.o. rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - Jeden z mężczyzn trafił do szpitala w Sztumie, drugi - w Malborku.

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej w związku z pracą służb trwały około półtorej godziny.

Wypadki

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zniesmaczony (gość)

> Człowieczku małego rozumku, mieszkam w tamtej okolicy i od ponad 30 lat, jeżdżąc tą drogą codziennie

To Pan powie kiedy pan jeździ i w jakich godzinach żebym tam się nie pokazywał. To Wyprzedzający jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności - art 24. ust. 2 Kodeksu drogowego, ponadto zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 Kd Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu. Tak więc linia, nie linia, znak nie znak, chrzanienie milicjantów czy nie chrzanienie milicjantów, jeśli skręcający włączył kierunkowskaz przed skrętem (hej! to passat, mógł nie włączyć) to raczej łatwo się wybroni. I po co się od razu napinać, wyzywać innych itp. A jak Pan już wyzywa to dlaczego anonimowo. A co do obowiązków skręcającego w lewo, to mówi o nim art. 25 ust 1 w/w ustawy i aż przykro czytać co powiedziała pani Piór, hej ale nie oczekujmy znajomości prawa od Policji, prawda?

Idź wytrzeźwiej bo głupoty piszesz. (gość) (PIOTREK)

Prosiłem, nie pisz więcej i nie kompromituj się gamoniu nieznajomością kodeksu drogowego.
Pisałeś "widac że nie znasz tego odcinka drogi bo stoi tam z obu stron jezdni znak skrzyżowanie dróg i pewnie nie wiesz" i co już się wycofałeś ze swojego kłamstwa? Żałosny jesteś, ponieważ na odcinku drogi od pętli autobusowej do składu węgla nie ma żadnego znaku drogowego o skrzyżowaniu.
Ponadto na wysokości pętli autobusowej masz znak zakazu wyprzedzania, który jest odwołany ok. 300 metrów przed składem węgla, czyli przed miejscem wypadku.
Człowieczku małego rozumku, mieszkam w tamtej okolicy i od ponad 30 lat, jeżdżąc tą drogą codziennie, widzę takich "mistrzów kierownicy" jak ty, którzy za grosz nie mają instynktu samozachowawczego i znajomości kodeksu drogowego. Skończ te swoje żałosne i kłamliwe wywody, przejdź się skrajem tej drogi i zapoznaj się ze znakami drogowymi. Może nauczysz się w końcu przepisów ruchu drogowego, a jak nie to oddaj szybko do wydziału komunikacji prawo jazdy, abyś nie zabił niewinnego człowieka.
Jeszcze jedno żałosny człowieczku, kierujący passatem jak i skodą jechali od strony Dzierzgonia, więc twoje teorie o zakazie wyprzedzania na wysokości składu węgla są po prostu irracjonalne. Kończ waść swoje teorie i wstydu sobie oszczędź.

PIOTREK (gość)

zanim zaczniesz kogoś obrażać to wejdz proszę na rower i pojedz zobaczyć czy oby na pewno nie ma tam znaku A6b i z drugiej strony znaku A6c i pomyśl troche ,że znaki te .stawia się nie w miejscu niebezpiecznym ale jak mówi przepis,odległość umieszczania znaków ostrzegawczych od wskazanego miejsca niebezpiecznego powinna wynosić 150-300 m na drogach o dopuszczalnej prędkosci powyżej 60 km/h . Zatem tam szukaj znaku a nie na zjeżdzie do składu opału,poza tym widze dziewczynko że lekcji o znaku A6c dalej nie odrobiłaś i zapewne nie odrobisz to przypomnę Ci że za znakiem tym wyprzedzanie jest ZABRONIONE. nawet jak nie ma tam lini ciągłej lub znaku zakaz wyprzedzania

Stop dzierzgońskim głupcom na drogach. (gość) (piotrek)

Głupcze, skoro nie znasz tej drogi to już nic więcej nie pisz i nie kompromituj się. Na wysokości składu węgla pana Stanisława, gdzie miał miejsce ten wypadek, nie ma żadnego znaku o skrzyżowaniu dróg. Nie ma tam też znaku zakazu wyprzedzania ani linii ciągłej . Nic więcej już nie pisz, nie kompromituj się, pozbieraj zeszyciki z podłogi i siądź dziecko do odrabiania lekcji. Później pograsz sobie na PlayStation. Współczuję innym kierowcom, że muszą bardzo uważać, gdy widzą takiego gamonia na drodze jak ty, który nie ma bladego pojęcia o przepisach ruchu drogowego.

piotrek (gość) (Nie pij Piotrek .....)

widac że bardzo mało wiesz o zakazie wyprzedzania ,i gdybym nie uważał na takich jak Ty, to pewnie nie przejechałbym grubo ponad milion kilometrów bez stłuczki.Poza tym widac że nie znasz tego odcinka drogi bo stoi tam z obu stron jezdni znak skrzyżowanie dróg i pewnie nie wiesz ,to ci podpowiem ale za takim znakiem wyprzedzanie też jest zabronione a to zrobił król szosy ze skodilaka

Nie pij Piotrek ..... (gość) (piotrek)

Jakbyś nie wiedział to tam nie ma linii ciągłej czy zakazu wyprzedzania, więc równie dobrze passat zajechał drogę prawidłowo wyprzedzającej skodzinie.

piotrek (gość) (Gertruda)

pasat skręcał prawidłowo z kierunkowskazem tylko idiota ze skodilaka myslał że jedzie lamborgini i w ostatniej chwili postanowił wyprzedzić skręcającego prawidłowo pasata

Gertruda (gość)

Zderzyła się Skoda z Cysterną Paliwowa marki Passat czy nie był to czasami GSZ???