Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa "KU PAMIĘCI" Bartosza Jeromina - zdjęcia, które każą pamiętać o ofiarach ludobójstwa

Pawlito
Wystawa fotograficzna "KU PAMIĘCI" porusza jeden z najtrudniejszych tematów dotyczących ludzkości - śmierci. Autorem zdjęć jest malborczyk Bartosz Jeromin, można je oglądać do 19 lutego w Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim.

Bartosz Jeromin od urodzenia mieszka w Malborku. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania fotograf. Zaangażowany w projekty "B-Art Bartosz Jeromin" oraz "Best Moments". Instruktor fotografii w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji. Publikowal zdjęcia m.in. w "Elle", "Gitarzyście", "Runners World", "Dzienniku Baltyckim" oraz na portalu Onet.pl.

- Z ogromną satysfakcją i dumą chcę państwa przywitać na otwarciu tej wystawy. To jest niebywała satysfakcja móc uczestniczyć w otwarciu wystawy prac przygotowanych przez pracownika Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji - mówiła podczas wernisażu w środę Aleksandra Kapejewska, dyrektor MCKiE. - Pan Bartek jest twórczy, nie boi się podejmować trudnych tematów i takie trudne tematy przedstawia ta wystawa.

Zaprezentowane fotografie przedstawiają różne miejsca w Polsce: obozy koncentracyjne, zapomniane mogiły, miejsca zbiorowych egzekucji. Zdjęcia "zabierają nas wszędzie tam, gdzie nieme krzyki ofiar chcą nam przekazać prawdę o tamtych dniach" - wyjaśniał autor w zapowiedzi wystawy. Jest to "obraz bezdusznych, podłych i niesprawiedliwych działań człowieka przeciwko człowiekowi. Zapamiętany jako zaplanowany i bezlitosny proceder zagłady. Zamach na bliźniego i jego najcenniejszy skarb - życie."

- Przenosimy się w miejsca, gdzie z różnych powodów, w różnym okresie, z rąk różnych ludzi i różnych narodowości ginęli Polacy i nie tylko Polacy, bo są zdjęcia z cmentarzy, gdzie w grób w grób leżą Polacy, Niemcy, Rosjanie oraz osoby narodowości żydowskiej - mówił Bartosz Jeromin podczas wernisażu. - Wspólnym mianownikiem tego wszystkiego, co możemy zobaczyć na zdjęciach, z jednej strony jest życie, a z drugiej - śmierć.

Uczestnicy wernisażu na pewno wrócili do domów z poczuciem, że o ofiarach ludobójstwa nigdy nie wolno zapomnieć.

Ekspozycję można oglądać do 19 lutego: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10-15.30 i w środę w godz. 10-19.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto