XXVIII Bieg Niepodległości w Malborku [ZDJĘCIA cz. 1]. Sprint na zakończenie 10 km wygrał tczewianin

Jedna sekunda przesądziła o zwycięstwie w niedzielnym Biegu Niepodległości w Malborku. O tyle, po pasjonującym finiszu, młody Patryk Sowiński z Tczewa wyprzedził sztumianina Bartosza Mazerskiego.

W malborskiej imprezie wzięło udział 230 zawodniczek i zawodników, którzy w biegu głównym mieli do pokonania dystans 10 kilometrów na trasie: ul. Parkowa, Sportowa, Toruńska, Wiosenna, Wołyńska, Łąkowa i Parkowa. Przebiegli trzy takie pętle, kończąc na mecie na placu Narutowicza. Patryk Sowiński z Tczewa dotarł do niej w czasie 32 minut i 46 sekund. Praktycznie przez cały dystans dotrzymywał kroku Bartoszowi Mazerskiemu, a na ostatniej prostej widzowie byli świadkami sprintu w wykonaniu obu zawodników. Sztumianin był gorszy o jedną sekundę.

Trzecie miejsce zajął Wiesław Sosnowski z Gniszewa, reprezentujący Active Malbork (dokładnie 34 minuty). Pierwszym malborczykiem na mecie (jedną z klasyfikacji wprowadzonych przez organizatorów była ta dla najlepszej mieszkanki i mieszkańca Malborka) był Łukasz Godlewski (Godlewski Runners), który z czasem 36,28 minuty dobiegł na 7 miejscu.

Tuż za pierwszą "10" uplasowali się kolejni malborczycy. Na jedenastej pozycji bieg ukończył Michał Krotowski (Godlewski Runners) - 36,51, a dwunasty był Wojciech Oliński z Active - 36,55.

Wśród pań najszybciej metę osiągnęła Weronika Wójcik-Wicka ze Starogardu Gdańskiego z czasem 40,54 minuty. Druga była Alicja Walendziak z Gościszewa - 42,30, a trzecie miejsce zajęła Mirela Jaskulska - 43,43. Szóstą wśród kobiet była najlepsza mieszkanka Malborka - Agnieszka Stolarów z Active (44,54). W pierwszej "10", dokładnie na 10 pozycji, uplasowała się jeszcze Lidia Jastrzębska z Malborka - 47,11 minuty.

Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku we współpracy z Urzędem Miasta Malborka, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i firmą Folta.

Zobacz: Start XXVIII Biegu Niepodległości w Malborku, 11.11.2018 r.