Zakończył się plebiscyt na najlepszego kandydata na burmistrza Malborka

Marek Charzewski byłby najlepszym kandydatem na burmistrza Malborka - tak uznali Internauci portalu malbork.naszemiasto.pl, którzy wzięli udział w naszym dwutygodniowym plebiscycie.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Fot. Jacek Skrobisz)

Plebiscyt na najlepszego kandydata na burmistrza Malborka trwał dwa tygodnie - od 24 października do 7 listopada. W tym czasie najwięcej głosów otrzymał Marek Charzewski, miejski radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na co dzień nauczyciel. Internauci oddali na niego 7070 głosów.

Drugi wynik w plebiscycie uzyskał obecny burmistrz, Andrzej Rychłowski (Platforma Obywatelska) – 4968 głosów.

Na trzecim stopniu podium stanął wiceburmistrz Malborka, Maciej Rusek (Platforma Obywatelska) – 4572 głosy.

Na kolejnych miejscach znaleźli się radny Jan Tadeusz Wilk (Stowarzyszenie Nasz Malbork) – 1734 głosy, Paweł Ścibisz (Stowarzyszenie Nasz Malbork) – 1683 głosy oraz radny Krzysztof Grylak (Prawo i Sprawiedliwość) – 315 głosów.

Z wynikami i zasadami plebiscytu zapoznasz się tutaj: Kto byłby najlepszym kandydatem na burmistrza Malborka?

Marek Charzewski jest zadowolony z wyniku uzyskanego w plebiscycie, ale podchodzi do niego z dystansem.
- Oczywiście była to tylko zabawa i nie należy przywiązywać zbyt wielkiej wagi do wyniku - mówi zwycięzca. - Uważam jednak, że wszelkie tego typu działania są korzystne dla rozwoju demokracji. Być może także ten plebiscyt przyczyni się do zwiększenia frekwencji wyborczej w Malborku, bo jako kraj pod tym względem jesteśmy w tyle.

Uruchomienie plebisc
∨ Czytaj dalej

ytu wywołało spore emocje. Dwóch wskazanych przez nas kandydatów – burmistrz Andrzej Rychłowski i wiceburmistrz Maciej Rusek – poprosiło o wycofanie swoich kandydatur z zabawy. Więcej o sprawie przeczytasz tutaj: Oświadczenie burmistrza Malborka ws. plebiscytu i odpowiedź redakcji

Zwycięzca plebiscytu nie myślał o wycofaniu swojej kandydatury z zabawy.
- Uważam, że każda osoba, która decyduje się na pracę w samorządzie, zgadza się jednocześnie na to, że staje się osobą publiczną - mówi Marek Charzewski. - Jeśli ktoś nie chce być tak postrzegany, to nie musi brać udziału w wyborach. Chcę podziękować wszystkim osobom, które oddały na mnie głos. Miło jest wygrać nawet zabawę.

Komentarze (30)

avatar
avatar
malborczyk (gość) Ania

A kto zabronił innym klikać na fejsie ? lenie patentowane.
Bzdurą jest też opowiadanie, że fejs jest stworzony do klikania nieskończonej liczby głsów.

avatar
Precz z komuną! (gość)

Na szczęście podczas wyborów młodzież już tak tłumnie do urn zapewne nie pójdzie i ten komuszek za dużo głosów nie zdobędzie. Co innego kliknąć w necie a co innego pójść do okręgu wyborczego. Precz z komuną!

avatar
Ania (gość)

Pan Marek Charzewski fakt, jest nauczycielem. Ale Dobrym nauczycielem jak i człowiekiem. Widocznie ma dobre podejście do młodzieży. Ci którzy go nie znają, niech nie piszą że dzięki uczniom zdobył tyle głosów, uczniowie są w szkole, a poza szkołą to zwykli ludzie którzy głosowali na niego .

avatar
spindoktor (gość)

Wniosek z sumowania liczby głosów. PO nadal wygrywa, dlatego proponuję zjednoczenie opozycji malborskiej i wystawienie 1 kandydata przeciw Rychłowskiemu. Czy to będzie Charzewski czy ktoś inny nie jest istotne, ważne żeby był tylko jeden kandydat. Wystawienie kolejnych kandydatów doprowadzi do rozdrobnienia głosów opozycji i zwycięstwo Rychłowskiego w 1 turze. Gdyby był tylko 1 kontrkandydat dla obecnego burmistrza, wtedy jest szansa na drugą turę. Apel do opozycji malborskiej o zjednoczenie.

Wybierz kategorię