Zawodnicy Active Malbork pobiegli w trzech imprezach

W Jastrowiu, Warszawie i Szczecinku biegali zawodnicy klubu Active Malbork. Wyniki biegaczy z Malborka nadesłał Ryszard Walendziak z Active Malbork.

25 kwietnia odbył się XIX Bieg o Uśmiech Dziecka oraz Mistrzostwa Par Małżeńskich w Jastrowiu na dystansie 10 kilometrów. Bieg ze względu na warunki pogodowe był ciężki, gdyż temperatura oscylowała w okolicach 25 stopni Celsjusza. Zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy Active Malbork zajęli tam czołowe miejsca:
Daniel Taras zajął 2 miejsce w kategorii open z czasem 35,55 min.
Alicja Walendziak - 2 miejsce w kategorii open z czasem 46,16 min.
Ryszard Walendziak - 24 miejsce w kategorii open z czasem 44,56 min.
W mistrzostwa par małżeńskich Alicja i Ryszard Walendziakowie zajęli 2 miejsce, ustępując Natalii i Viktorowi Nagirnjak z Ukrainy.
W biegach młodzieżowych Jan Walendziak zajął 1 miejsce z czasem 3,25 min. w wyścigu na 700 metrów w rocznikach 2005 i 2004.
***
26 kwietnia odbył się Orlen Warsaw Marathon, największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem "Narodowego Święta Biegania". Maraton ukończyło 7358 biegaczy, a Active Malbork reprezentowali:
Adam Serocki zajął 164 miejsce w kategorii M40 z czasem 2:56,57
Robert Stolarów - 521 miejsce w kategorii M40 z czasem 3:33,40
Agnieszka Stolarów - 15 miejsce w kategorii K40 z czasem 3:37,34
Marcin Sobiś - 1213 miejsce w kategorii M30 z czasem 3:51,59
Bożena Znarowska - 8 miejsce w kategorii K50 z czasem 3:55,40
Piotr Seńko - 1941 miejsce w kategorii M30 z czasem 4:19,56 (debiut)
***
26 kwietnia w Szczecinku odbył się "XXXII Międzynarodowy Bieg Uliczny - Memoriał Winanda Osińskiego" na dystansie 10 kilometrów. Jeden z najstarszych imprez biegowych w województwie zachodniopomorskim. Trasa biegu wiodła najbardziej malowniczymi ulicami miasta, a biegaczom w sportowej rywalizacji towarzyszyli tłumy mieszkańców Szczecinka, wystartowali w nim:
Daniel Taras z czasem 33,00 min. zajął 8 miejsce w kategorii open (kat. M20 - 2 miejsce). Dodatkowo był trzecim Polakiem.
Alicja Walendziak z czasem 44,40 min. z rekordem życiowym zajęła 12 miejsce w kategorii open (kat. K30 - 2 miejsce)
Ryszard Walendziak z czasem 43,06 min. z rekordem życiowym zajął 105 miejsce w kategorii open (kat. M40 - 25 miejsce)
Marek Marcinkowski z czasem 43,11min. zajął 107 miejsce w kategorii open (kat. M 20 - 18 miejsce)
Zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników! Wszyscy, którzy zachcą przyłączyć się do naszego grona będą mile widziani. Zapraszamy na www.activemalbork.pl.