Zawodnicy MAL WOPR sprawdzali wszechstronność i wytrzymałość w Gdańsku

Zawodnicy MAL WOPR wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości w Gdańsku. Relację z występu 11- i 12-latków nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

W miniony piątek i sobotę (21-22 listopada) na pływalni w Gdańsku zmierzyli się ze sobą zawodnicy i zawodniczki z kilkunastu wybrzeżowych klubów w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości. Sprawdzian jest obowiązkowym testem umiejętności pływackich dla licencjonowanych zawodników - młodzików 11- i 12-letnich.
Polski Związek Pływacki wyznacza w ten sposób kierunek rozwoju młodego zawodnika i sprawdza w skali całego kraju poziom wyszkolenia w klubach. Wszyscy 11-latkowie startowali w konkurencji 200 m stylem zmiennym - sprawdzającej wszechstronność stylową oraz 400 m stylem dowolnym - testującej wytrzymałość. Analogicznie, 12-latkowie rywalizowali w konkurencjach 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym.
Uzyskanie wysokich pozycji w zawodach o tak wymagającej formule, gdzie w jednej konkurencji startują wszyscy zawodnicy w tej kategorii wiekowej oznacza już, że młodzicy dobrze rokują - posiadają duże umiejętności pływackie i potencjał.
W zawodach 11-latków udział wzięły dwie zawodniczki MAL WOPR. Anna Włodarczyk zajęła doskonałe 6 miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz 11 na 200 m stylem zmiennym. Oba dystanse płynęła po raz pierwszy na oficjalnych zawodach, stąd nie do końca wiadomo było jak spisze się w zestawieniu wszystkich zawodniczek w województwie.
Podobnie było w przypadku Natalii Tyborskiej. Natalia płynęła już dystans 200 m stylem zmiennym, zaliczyła więc na zawodach w Gdańsku nową życiówkę z wynikiem 3:12,64. Zajęła 29 lokatę na 400 m stylem dowolnym oraz 26 na 200 m stylem zmiennym. Warto dodać, że w sprawdzianie uczestniczyło 50 zawodniczek z rocznika 2003.
Wśród młodzików 12-letnich najlepsze lokaty zajęły: Oliwia Fryger, która z nowym rekordem życiowym lepszym o 6 sekund od poprzedniego (3:03,36) zajęła 15 lokatę na 200 m stylem zmiennym oraz Patrycja Górska, która zajęła również 15 miejsce na niezwykle trudnym dystansie 800 m stylem dowolnym.
W zawodach brała także udział Agnieszka Walczak, której występ w związku z chorobą stał pod znakiem zapytania. Nasza pływaczka wzięła ostatecznie udział w zawodach zajmując dobrą, 26 lokatę na 200 m stylem zmiennym. Warto dodać, że w roczniku 2002 sklasyfikowanych było 40 pływaczek.
W tym roczniku MAL WOPR reprezentował tylko jeden chłopiec - Szymon Ochociński - który zajął 38 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym z nowym rekordem życiowym lepszym od poprzedniego o 2 sek. (3:17,54).
Trudne i wymagające dystanse młodzicy MAL WOPR mają już za sobą. Pozostaje teraz dobrze przygotować się do przyszłorocznych mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec czerwca w Gorzowie Wielkopolskim.