[2/6] Dom dla dużej rodziny. Jak go urządzić?

Salon © mat. prasowe Śnieżka
[2/6]

Salon

To tutaj spędzamy z rodziną najwięcej czasu, wspólnie odpoczywając, oglądając filmy, rozmawiając czy bawiąc się. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasz salon był komfortowy, funkcjonalny oraz bezpieczny, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci. Najważniejszym elementem wystroju jest oczywiście sofa, która powinna być duża, wygodna i przytulna. Wymagania licznej rodziny z pewnością spełni wieloosobowa, rozkładana kanapa narożnikowa. Przy jej zakupie warto zwrócić uwagę na kolorystykę i właściwości materiału obiciowego, który musi być odporny na zabrudzenia, przetarcia i uszkodzenia. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu naszego salonu. Kolor światła może bowiem nadać pomieszczeniu ciepły i klimatyczny nastrój.

A co z dodatkami? Wspaniałymi dekoracjami naszego salonu mogą być pamiątki przywiezione z rodzinnych wakacji, wspólne zdjęcia oprawione w stylowe ramki lub dekoracje wykonane przez dzieci na zajęciach plastycznych, warsztatach ceramicznych czy krawieckich. Ozdobna poduszka uszyta przez naszą pociechę, może i nie będzie perfekcyjnie wykonana, ale z pewnością nada salonowi ciepłego i przytulnego charakteru.

Kolorystyka: Delikatne brązy, beże, biel i subtelne kremowe odcienie, np. Śnieżka Barwy Natury Lilia Wodna 148 lub Piaszczysta Plaża 102

Zobacz inne galerie