W czwartek (9 lutego) odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Katolickich w Malborku.

Jak mówił podczas uroczystego otwarcia sali gimnastycznej Wojciech Handke, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Malborku, budowa sali sportowej od początku działalności szkoły była w planach dyrekcji i organu założycielskiego, którym jest parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
- Otwarcie sali należy potraktować jako prezent na 15-lecie szkoły. Iście trafiony prezent, który przez następne lata będzie służył społeczności szkolnej - mówił dyrektor Wojciech Handke.

O budowie hali sportowej przy ul. Reymonta mówiło się od dawna. Najpierw na działkach miejskiej i powiatowej o większej powierzchni niż obecnie. Ostatecznie, trzy lata temu przystąpiono do stworzenia koncepcji przewidującej budowę sali mniejszej (24x12 m) z łącznikiem szkolnym. Do tego czasu młodzież szkolna, najpierw z gimnazjum, a potem szkoły ponadgimnazjalnej i szkoły podstawowej, musiała lekcje wychowania fizycznego odbywać w innych malborskich obiektach sportowych. Na przestrzeni lat wf odbywał się w halach: SOSW, MOW, ZSP nr 1, ZSP nr 4, hali namiotowej przy ul. Mickiewicza, a nawet sali jednostki wojskowej

Jak przypomniał dyrektor "Katolika" dokumentację na potrzeby inwestycji stworzono ze środków Fundacji Lumen działającej przy szkole. A budowę udało się zrealizować dzięki staraniom starosty Mirosława Czaplę, członka Zarządu Powiatu Malborskiego Piotra Szwedowskiego, dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim Macieja Kowalczuka oraz księży prałatów Arkadiusza Śnigiera i Jana Żołnierkiewicza.

Zadanie wybudowania szkoły przejęło Starostwo Powiatowe, które przekonało do partycypacji w kosztach inwestycji także Urząd Marszałkowski oraz miejski samorząd. Budowę rozpoczęto na początku czerwca 2016 roku, a odbioru sali wykonanej przez firmę "Przyszłość" z Malborka dokonano pod koniec listopada ub.r.

- Ważne jest, że była to szybka inwestycja. Trwała zaledwie pół roku. Tyle lat czekaliśmy na ten moment. Spełniły się marzenia uczniów i nauczycieli. Wdzięczność jest trudno ubrać w słowa. Wtedy proste "dziękujemy" zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć. Dlatego dziękujemy panie starosto. Jest pan człowiekiem czynu - mówił podczas uroczystości Wojciech Handke.

Starosta Mirosław Czapla dziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji. Przypomniał, że Urząd Marszałkowski przekazał na inwestycję 317 tys. zł, Urząd Miasta Malborka za zgodą Rady Miasta - 300 tys. zł, a powiat malborski ok. 400 tys. zł.

Burmistrz Malborka Marek Charzewski zwrócił uwagę, że rzadko się zdarza, by trzy samorządy z różnych szczebli realizowało wspólnie inwestycję. Wyraził nadzieję, że w przyszłości uczniowie Zespołu Szkół Katolickich będą odnosić sukcesy sportowe, nawet na szczeblu Igrzysk Olimpijskich.

W uroczystości uczestniczył też m.in. biskup elbląski Jacek Jezierski, który poświęcił nową salę gimnastyczną w Malborku.

Czytaj także

    Komentarze (18)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Obserwator (gość)

    Panie Czaplo - rozdawać Podatników pieniądze to każdy głupi potrafi!!! Daj pan i pański kolega Boczek z własnej kieszeni to w tedy doceniamy. Pozdrawiam. P.S. Utrzymanie waszych stanowisk myślę że właśnie te 400.000. Zł tyle kosztuje podatników w ciągu roku.