Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy rozkład lotów w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy wszedł w życie pod koniec października 2016 roku. Przyniósł m.in. znakomite połączenie do zimowego kurortu Grenoble czy na warszawskie Okęcie.

Bądź na bieżącoPrzełom października i listopada to czas rotacji w siatkach połączeń na lotniskach. Zawieszane są typowo letnie kierunki, a w ich miejsce pojawiają się nowe, które mają zaspokoić potrzeby m.in. fanów „białego szaleństwa” czy poszukujących ciekawych kierunków turystycznych. Pasażerom Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy sezon zimowy przynosi nowości zarówno w lotach krajowych jak i zagranicznych.

Na narty do FrancjiPołączenie z Gdańska do Grenoble, największego kurortu zimowego Alp Francuskich, uruchomią z początkiem stycznia linie Wizz Air.

- To jedna z perełek w naszej siatce połączeń. Ten kierunek to fantastyczna wiadomość dla pomorskich amatorów narciarstwa. Przecież w porównaniu z np. mieszkańcami Wrocławia czy Krakowa mamy w góry najdalej - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Dzięki doskonałemu skomunikowaniu regionu Alp, dla lecących z Gdańska do Grenoble narciarzy dostępne są dziesiątki mniejszych, jak i najbardziej znanych na świecie ośrodków narciarskich.

Samoloty na tej trasie latać będą od 14 stycznia do 25 marca w każdą sobotę. Z Gdańska startować będą o godz. 18.40, a z Grenoble o 21.45. Lot potrwa 2 godziny i 45 minut.

Nowości od RyanairZ początkiem października nastąpiła bardzo istotna zmiana w połączeniach irlandzkiego przewoźnika z gdańskiego lotniska do Warszawy. Samoloty Ryanair nie lądują już w porcie w Modlinie, a na Okęciu. Dzięki temu podróż do stolicy jest szybsza i wygodniejsza. Lotnisko im. Chopina jest bowiem dużo lepiej skomunikowane.

W nowym rozkładzie pojawią się też zupełnie nowe połączenia Ryanair na Wyspy Brytyjskie - do Belfastu (w środy i soboty) oraz Newcastle (w poniedziałki i piątki). Od 1 listopada latać tymi liniami będzie można też do włoskiego Bergamo. Samoloty kursować będą aż trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. W zimowej siatce połączeń pozostaje bardzo popularna Malta.

Nowy kierunek Ryanair ogłoszony już na lato 2017, to miasto Växjö w południowej Szwecji. W najbliższych miesiącach pasażerowie będą już mogli kupić bilety. Samoloty z Gdańska będą latały na tej trasie od kwietnia do października, ale jeśli połączenie będzie się cieszyło dużą popularnością, loty być może zostaną także wydłużone na przyszły sezon zimowy.

Bliżej SkandynawiiDo krajów północnej Europy w przyszłym roku podróże ułatwią mieszkańcom Pomorza także linie SAS. Swoje plany przewoźnik przedstawił już teraz. Nowością jest bezpośrednie połączenie z Gdańska do norweskiego Bergen. Od 29 marca realizowane będą tam trzy loty tygodniowo: w poniedziałki, wtorki i piątki. Gdańsk jest dla Bergen drugim dużym europejskim kierunkiem po Londynie. Wyloty odbywać się będą o 22.25 z Gdańska i 20.05 z Bergen.

SAS w przyszłym roku zwiększy też z czterech do pięciu liczbę dziennych lotów (pon.-pt.) na trasie Gdańsk-Kopenhaga. Do stolicy Danii łatwiej też będzie dostać się w weekendy - w soboty i niedziele przewoźnik przygotował odpowiednio dwa i trzy połączenia w ciągu dnia.

Tylko od stycznia do sierpnia br. z gdańskiego lotniska skorzystało już ponad 2,6 mln pasażerów - to o 6,4 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2015 roku


Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marvyn Cox (gość)

Kiedy gdańskie lotnisko zmieni wreszcie nazwę i przestanie firmować Gdańsk nazwiskiem donosicieli? Niech Gdańszczanie wybiorą nazwę dla swojego lotniska. Nie Adamowicz będzie o tym decydował.

Adi (gość)

Załączona do artykułu mapa rowqdza w błąd. Czartery tam zawarte latają latem a nie przez najbliższą zimę! Przecież o tej porze roku nikt nie lata na wakacje do Bulgarii czy Chorwacji! Zimą z GD polecimy w zaledwie trzy miejsca i są to wyłącznie Wyspy Kanaryjskie.