Żołnierze z Malborka na mistrzostwach w tenisie i nordic walking

Żołnierze 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku zajęli czołowe lokaty w Mistrzostwach 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w tenisie ziemnym oraz mistrzostwach świata w nordic walking na dystansie półmaratonu.

Mistrzostwa 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego odbyły się w Mińsku Mazowieckim. W rywalizacji wzięli udział żołnierze 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

1 miejsce - mjr Marek Mróz

Wśród kobiet 3 miejsce zajęła plut. Angelika Protokowicz, a 5 miejsce - szer. Aniela Pedynkowska.

W klasyfikacji zespołowej reprezentacja 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego zajęła 2 miejsce.

Reprezentant 22 BLT - Ryszard Walendziak - wystartował też w Mistrzostwach Świata w nordic walking w półmaratonie, czyli na dystansie 21 km. Zawody odbyły się w niemieckim Roding. W debiucie zajął on 10 miejsce w swojej kategorii wiekowej.