Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zryw Wolnych Serc w Orzeszu

BS, KPP Mikołów
Zryw Wolnych Serc w Orzeszu. W minioną sobotę policjanci wzięli udział w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”, który. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu "Profilaktyka a Ty”. Punktem kulminacyjnym akcji był „Zryw Wolnych Serc”, w który włączyli się również mundurowi z mikołowskiej komendy.

Zryw Wolnych Serc w Orzeszu

W naszym powiecie obchody kampanii rozpoczęły się na Rynku w Orzeszu. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna z orzesko-ornontowickiej grupy PaT pikietowała w centrum miasta pod hasłem "Przestańmy biec".

O godz. 15 młodzi ludzie przeszli ulicami miasta prezentując transparenty z hasłami nawołującymi do życia w trzeźwości i głosząc hasła wolne od trosk i uzależnień. Następnie o godz. 15.30 młodzież zaprezentowała spektakl profilaktyczny "SHOW". Gmina Orzesze i Ornontowice od 2 lat aktywne realizuje zadania programu profilaktyki rówieśniczej PaT, promującego życie bez uzależnień i przemocy poprzez stworzenie grupy PaT, w skład której wchodzi młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna Orzesza i Ornontowic. Inicjatywę aktywnie wspiera mikołowska policja.

Tradycyjnie już o godz. 16 w całym kraju przez 60 sekund wykonany został wspólny gest wybijający rytm "Wolnych serc", odczytano również apel społeczności PaT następującej treści:

„Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.”

Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Wszystko po to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na mikolow.naszemiasto.pl Nasze Miasto