Zwycięstwo Atomu Trefla Malbork w ostatnim meczu Młodej Ligi Kobiet

Atom Trefl Malbork pokonał 3:1 Pałac Bydgoszcz w dziesiątej, ostatniej kolejce Młodej Ligi Kobiet.

Do ostatniej kolejki rozgrywek Młodej Ligi Kobiet musieli czekać miłośnicy żeńskiej siatkówki z Malborka, by cieszyć się z pierwszych punktów i wygranej miejscowego zespołu. Atom Trefl na pożegnanie z rozgrywkami zmierzył się we własnej hali z Pałacem Bydgoszcz. Gospodyniom zależało na tym, by na koniec sezonu 2016/2017 zaprezentować się jak najlepiej, a zwłaszcza zdobyć pierwsze punkty. W dziewięciu dotychczasowych pojedynkach podopieczne trenera Tomasza Jodki przegrywały i tylko w dwóch meczach zdobyły po jednym secie.

Od pierwszej minuty sobotniego (18 lutego) spotkania widać było determinację w zespole Atomu Trefla. Siatkarki kolektywnie walczyły o każdy punkt. I choć bydgoszczanki, które już wcześniej zapewniły sobie miejsce w play offach MLK, stawiały silny opór, to ostatecznie malborki przechyliły szalę zwycięstwa w pierwszym secie, wygrywając 25:23.

W drugiej partii gospodynie prezentowały się równie dobrze, choć nie brakowało chwil zwątpienia. Atom Trefl "zbudował" sobie kilka punktów przewagi i prowadził 12:8. Wkrótce potem w grze siatkarek z Malborka coś się zacięło, bo seryjnie punkty zaczął zdobywać Pałac. Zamiast prowadzenia, zrobiła się strata i wynik 14:17. "Atomówki" odzyskały wiarę w uzyskanie dobrego rezultatu, gdy na zagrywce pojawiła się Natalia Dąbrowska, która nękała rywalki trudnymi podaniami. Gospodynie zdobyły pięć kolejnych punktów (19:17), by wkrótce cieszyć się z wygranej w drugim secie (25:21) i pierwszego w sezonie punktu.

Pozostawało pytanie, czy podopieczne trenera Tomasza Jodki zadowolą się historycznym punktem, czy powalczą o pełną pulę. Pałac w trzecim secie pokazał, dlaczego to on zajął czwarte miejsce w tabeli, dające prawo gry o mistrzostwo MLK. Bydgoszczanki bez większego wysiłku objęły prowadzenie 4:0, potem 9:2 i 13:6. Siatkarkom z Malborka udało się zniwelować stratę do stanu 13:15, ale to było wszystko, na co pozwoliły rywalki. Trzecia partia zakończyła się wygraną gości 25:17.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom zgromadzonym w hali Gimnazjum nr 3 czwarty set. Wynik w tej części meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. Atom objął prowadzenie 4:1, by zaraz przegrywać 5:6. Później obie drużyny walczyły "punkt za punkt" i zrobiło się 10:10. Gdy na zagrywce pojawiła się Diana Dąbrowska, gospodynie zaczęły seryjnie zdobywać punkty, i objęły pięciopunktowe prowadzenie (17:12). Chwilę później było już 21:15 i gdy wydawało się, że jest po meczu, to emocje dopiero się rozpoczynały. Zawodniczki Pałacu zdobyły siedem kolejnych punktów i prowadziły 22:21. Chwilę później miały już dwie piłki setowe. Obie wybroniły gospodynie, by później wypracować sobie swoje szanse, m.in. dzięki ważnemu blokowi kapitan Michaliny Sikory i dwóm atakom Dagmary Dąbrowskiej. Ten drugi był ostatnim w całym meczu. Czwarty set zakończył się zwycięstwem 28:26, a cały mecz wygraną Atomu Trefla 3:2.

Wszystkie zawodniczki malborskiej drużyny zasłużyły na gratulacje, ale najwszechstronniejszą zawodniczką meczu została wybrana rozgrywająca Diana Dąbrowska.

Atom Trefl Malbork grał w składzie: Michalina Sikora, Dagmara Dąbrowska, Julia Balewicz, Urszula Zelman, Natalia Dąbrowska, Daria Dąbrowska, Aleksandra Droździak (libero), a także: Julia Michalewicz, Daria Grochowska, Daria Rafalska.