Blisko niespodzianki

(jeż)
Malborczycy przegrali kolejny mecz w rozgrywkach wojewódzkiej ligi piłki siatkowej. Fot. Aleksander Winter
Mimo że juniorzy Miejsko-Szkolnego Klubu Sportowego Technik przegrali z Amberem Starogard Gdański 0:3 (18:25, 22:25, 11:25) to ich postawa w tym meczu zasługuje na pochwałę.

Mimo że juniorzy Miejsko-Szkolnego Klubu Sportowego Technik przegrali z Amberem Starogard Gdański 0:3 (18:25, 22:25, 11:25) to ich postawa w tym meczu zasługuje na pochwałę. W spotkaniu z wiceliderem rozgrywek malborczycy mogli pokusić się o zwycięstwo przynajmniej w jednym z setów.

W pierwszej części prowadzili wyrównaną walkę przez większość czasu. W końcówce przeważyło większe doświadczenie renomowanych rywali.

W drugiej odsłonie malborczycy zagrali rewelacyjnie. Prowadzili przez prawie cały set. Silnie zagrywali i skutecznie grali w obronie. Jednak przy stanie 19:16, kiedy wystarczyło grać punkt za punkt, próbowali nietypowych rozwiązań, co zemściło się na nich i ostatecznie przegrali 22:25.

Porażka w drugim secie zdeprymowała siatkarzy MSKS. Trzeciego seta przegrali bardzo wysoko, bo do 11.
- Gdybyśmy zagrali we wszystkich trzech setach tak jak w drugim, byłbym bardzo zadowolony z postawy moich graczy - mówi Mariusz Świst, trener MSKS Technik Malbork. - Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będziemy prezentować coraz wyższy poziom.

Czy słowa trenera znajdą potwierdzenie, okaże się już w niedzielę. W tym dniu bowiem malborczycy rozegrają wyjazdowy mecz z siatkarzami Stoczniowca Gdańsk.