Dobry start pływaków z Malborka w Grand Prix Warmii i Mazur. Kacper Patoka wrócił ze srebrnym medalem

Kacper Patoka w Olsztynie potwierdził swoje wielkie możliwości.
Kacper Patoka w Olsztynie potwierdził swoje wielkie możliwości. MAL WOPR
Czterech pływaków MAL WOPR Malbork wyraźnie zaznaczyło swoją obecność podczas Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie. Wszyscy poprawiali rekordy życiowe, a dodatkowo Kacper Patoka przywiózł srebrny medal.

Srebrny medal pływaka MAL WOPR na zawodach w Olsztynie

W siódmej edycji Grand Prix Warmii i Mazur, która odbyła się w minioną sobotę (2 grudnia), rywalizowało blisko 600 zawodników z 41 klubów, w tym cztery drużyny z Litwy. To – jak wyjaśnia trenerka MAL WOPR Iwona Ciecholewska - jedne z najliczniej obsadzonych zawodów pływackich w Polsce. Kolejny raz nie mogło zabraknąć w Olsztynie malborczyków.

We wszystkich 19 startach, w których nasi czterej zawodnicy brali udział, poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Mimo to, z Olsztyna wróciliśmy z jednym tylko medalem, który wywalczył niezawodny Kacper Patoka – informuje Iwona Ciecholewska.

Kacper w gronie 13-latków zdobył srebro na 100 m stylem dowolnym, ustępując tylko pływakowi z Warszawy, a uzyskany czas 58,38 s dał mu 453 punkty FINA. W klasyfikacji, do której pod uwagę brano trzy najwyżej punktowane starty, malborczyk zajął 10 miejsce wśród 75 trzynastolatków.

Najwyższy wynik punktowy spośród reprezentantów MAL WOPR na zawodach w Olsztynie uzyskał 15-letni Dawid Patoka. To 473 pkt FINA w konkurencji 50 m stylem dowolnym dzięki czasowi 25,87 s. Dawid najwyższe – 7 miejsce wywalczył na 200 m stylem grzbietowym (2.21,84 minuty). Także w kategorii 15-latków startowali Cyprian Piróg i Sławomir Szpaczyński. Pierwszy z nich najlepsze miejsce - dziesiąte - wywalczył na 400 m stylem dowolnym (5.33,94), a drugi był dwunasty w wymagającej konkurencji 200 m stylem zmiennym (2.26,51). Trenerka bardzo dobrze ocenia ich postawę.

- Cieszą uzyskane, bardzo wartościowe wyniki przez naszych zawodników. Progres, który zaprezentowali na olsztyńskich zawodach, bardzo dobrze rokuje na dalszą pracę treningową i kolejne starty – podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!