Gładkie zwycięstwo Technika

Joanna Kułakowska
Kadeci Technika podczas meczu z SKS Starogard Gdański. To było dobre spotkanie w ich wykonaniu. Fot. Aleksander Winter
Czwarte zwycięstwo w rundzie rewanżowej rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetów odniosła drużyna MSKS Technik Malbork. Na swoim boisku podopieczni trenera Mariusza Śwista pokonali SKS Starogard Gdański 3:0.

Od pierwszych minut gospodarze dyktowali warunki gry. W pierwszym secie bardzo szybko objęli prowadzenie 10:5, popisując się ładnymi zagraniami i skutecznymi blokami. Wykorzystując błędy przeciwnika, Technik zdobywał punkty i uzyskał dwunastopunktową przewagę (19:7). Zawodnicy ze Starogardu zdobyli jeszcze cztery punkty i w minorowych nastrojach kończyli tę odsłonę; przegrali 11:25.

W drugim secie w malborskich szeregach nastąpiło rozluźnienie, wykorzystali to goście, obejmując prowadzenie 4:1. Technik wyrównał na 6:6, ale tym razem siatkarze Starogardu nie poddawali się, imponowali zaciętością aż do stanu 20:20. Końcówka była bardzo emocjonująca, na szczęście znów cieszyli się podopieczni trenera Śwista (25:22).

Trzecia odsłona mogła być decydująca; ta świadomość zmobilizowała oba zespoły. Kibice oglądali długo rozgrywane, ciekawe akcje. Walka toczyła się punkt za punkt; było kilka remisów - 2:2, 3:3, 5:5, 6:6, a później minimalnie odskoczyli malborczycy na 8:6 i do końca pojedynku już nie oddali prowadzenia. Mimo że nie ustrzegli się błędów i strat piłki, wygrali 25:20 i całe spotkanie w ładnym stylu 3:0. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie również tryumfował Technik, jednak wówczas starogardzianie przegrali 1:3.
Następny mecz malborscy kadeci rozegrają w sobotę, na wyjeździe z Korabem Puck. Natomiast w niedzielę na boisko wybiegnie druga drużyna Technika, czyli juniorzy, która w Gdyni zmierzy się z KATS Aplat.