Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie Izabelą Chojnacką-Skibicką

  Malbork Welcome Center Centrum Turystyki w Malborku
  Malbork, ul. Tadeusza Kościuszki/54, +48 55 647 14 30

  18:00 Środa, 18 marca

  • Brak informacji o cenie

  Izabela Skibicka (z domu Chojnacka)- nie chce podać roku urodzenia, ale przyznaje, że jako pięcioletnie dziecko pamięta ogłoszenie stanu wojennego w Polsce. Od zawsze robi wszystko na przekór. Żona męża Łukasza, matka czternastoletniej Laury i czteroletniego Konrada. W 2009 roku wraz z rodziną kupiła stary dom na wsi w powiecie malborskim. Pokochała Żuławy i grzebanie po łokcie w ziemi. Członek Stowarzyszenia „Alternatywni”, Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”, a od niedawna Malborskiego Stowarzyszenia „Oś”. W 2000 roku wyjechała do Kosowa, skąd uciekła kilka lat później z córką. Swoje przeżycia w powojennej byłej Jugosławii opisała w książce „Miłość na gruzach Kosowa”.

  Od córki:
  „Jest najwspanialszą mamą na świecie. Życie z nią pod jednym dachem to zaszczyt i przyjemność, nawet jeśli codziennie gania mnie z miotłą, żebym posprzątała. Jest bardzo troskliwa, naprawdę... Potrafi dzwonić co 5 minut z pytaniem, czy oddycham. Zawsze z rana budzi mnie hałasem z kuchni, gotuje coś. Naprawdę dobrze gotuje. Gdy oświadczam, że zaczynam dietę, ta kobieta piecze ciasto i stawia mi je przed nosem mówiąc, że to z miłości.
  Jest dla mnie jak najlepsza przyjaciółka. Mamy wspólny film z Demi Moore, który wspólnie oglądamy dziesiątki razy. Pozwala mi na rzeczy, które inna mama w życiu by nie pozwoliła.
  Ta kobieta to skarb, cieszę się, ze ja mam. Kocham ja najbardziej na świecie i nie wiem co bym bez niej zrobiła.
  Pewnie zginęła...
  Laura.”

  Opis książki
  Zosia od dawna marzyła o domu z duszą i duchami. Kiedy udało jej się przekonać męża i wspólnie kupili stary dom na wsi nie przypuszczała, że będzie już w nim ”dziki” lokator… Usiłując pomóc gościowi z zaświatów Zosia coraz bardziej zagłębia się w historię swojego domu i wsi. Czego dowie się, czy da radę rozwiązać tajemnicę sprzed kilkudziesięciu lat i jak robi się zupę z pokrzyw? Zapraszam do lektury.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  [QUIZ] Zaskakujące fakty o słynnych osobach

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.