Izabela Bełcik, malborskie "złotko"

(jotka)

Nawet ci, którzy na co dzień nie śledzą informacji ze sportowego światka, w weekend musieli poświęcić chwilę uwagi polskim siatkarkom. Przecież zdobyły złote medale mistrzostw Europy. Warto przypomnieć, że Izabela Bełcik, rozgrywająca reprezentacji, pochodzi z Malborka.

Iza ma 25 lat, pierwsze siatkarskie kroki stawiała pod okiem Adama Zborowskiego, później zaczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, ale została zauważona przez łowców talentów i wyjechała z Malborka. Szybko trafiła do grona czołowych polskich siatkarek. W 1997 roku z drużyną wywalczyła trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy kadetek i europejskiej olimpiady młodzieży oraz dziewiąte podczas mistrzostw świata. Dwa lata później było mistrzostwo Polski juniorek, a w 2002 roku, już jako seniorka, reprezentowała nasz kraj podczas MŚ. Dwa lata temu przywiozła złoty medal z ME z Turcji, a teraz w Chorwacji wspólnie z koleżankami obroniła tytuł. Tym razem od początku występowała w podstawowym składzie.
- W końcu Iza pokazała to, na co czekaliśmy. Trener Niemczyk postawił na nią, nie zawiodła, szczególnie w finale zagrała piękna piłkę. Poza tym, trzy, cztery bloki i gra w obronie, której się oczekuje od rozgrywającej. Ten medal jest w pełni jej zasługą - mówi Walentyn Stopow, trener siatkarzy Juranda Malbork.

Personalia
Wzrost: 185 cm. Waga: 64 kg. Zasięg w ataku: 304 cm. Zasięg w bloku: 292 cm. Kluby: SMS Sosnowiec oraz KS Energa Gedania Gdańsk. Aktualnie mieszka w Pile i gra w barwach tamtejszej Nafty Gaz na pozycji rozgrywającej.