Jurand musi wygrywać, jeśli chce awansować

(jotka)
Trzecie miejsce po siedmiu kolejkach rozgrywek wojewódzkiej ligi piłki siatkowej zajmują juniorzy UMKS Jurand Malbork. Na koncie mają 11 punktów, to efekt czterech wygranych pojedynków i trzech porażek, w setach 14-11.

Wyprzedzają ich jedynie Korab Puck oraz Stoczniowiec I Gdańsk, które liczą na awans do kolejnego etapu rozgrywek. Malborczycy chcą im pokrzyżować plany. Zamierzają wygrać wszystkie mecze do końca rundy rewanżowej. Zadanie trudne, ale realne.
- Jeśli będę dysponować optymalnym składem, to możemy wygrać - mówi Mariusz Świst, trener juniorów.
W takim przypadku Jurand mógłby myśleć o grze w ćwierćfinale mistrzostw Polski, który zaplanowano na początek lutego przyszłego roku. Ale trzeba na swoją korzyść rozstrzygnąć trzy ostatnie pojedynki.

Najbliższy mecz juniorzy rozegrają na wyjeździe, w sobotę ze Stoczniowcem II Gdańsk. Pierwsza konfrontacja zakończyła się zwycięstwem malborczyków 3:0. Natomiast w styczniu podejmą lidera, czyli Korab Puck, i wicelidera Stoczniowca I, z którymi w pierwszej rundzie przegrali po 0:3.