Jurand najlepszy w Pucku

(jotka)
Równych sobie nie miała drużyna UMKS Jurand Malbork, która podczas międzynarodowego turnieju piłki siatkowej w Pucku wywalczyła pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany Michał Gradzik.

Równych sobie nie miała drużyna UMKS Jurand Malbork, która podczas międzynarodowego turnieju piłki siatkowej w Pucku wywalczyła pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem imprezy został uznany Michał Gradzik. Oprócz niego skład zwycięzców tworzyli: Wojciech i Tomasz Stopow, Michał Gradzik, Bartosz Przybylski, Tomasz Dąbrowski, Krzysztof Rudzik, Paweł Jaworski, Mateusz Dziwierek i Tomasz Imiołczyk.

Podopieczni trenera Walentyna Stopowa bez problemu dotarli do finału. Tam zmierzyli się z ekipą z Piły. Pojedynek do końca trzymał w napięciu, a triumf malborczycy zapewnili sobie w tie-breaku, wygrywając 15:13.
- Zagraliśmy bardzo dobrze. Byliśmy najsilniejszym zespołem - komentuje Walentyn Stopow.
Podczas turnieju w Pucku startowało jeszcze pięciu jego wychowanków, którzy reprezentowali kadrę Pomorza. Damian Majorkowski, Filip Zelmański, Wojciech Elminowski, Piotr Siuciak i Łukasz Pięta również stanęli na podium, ale na najniższym stopniu. A oto ostateczna klasyfikacja: 1. Jurand Malbork, 2. Piła, 3. Kadra Pomorza, 4. Kaliningrad, 5. Piła II, 6. Pruszcz Gdański, 7. Pogoń Lębork, 8. Korab Puck.

W turnieju walczyło też osiem drużyn juniorskich, ale w tej kategorii zabrakło malborczyków. Po zwycięstwo sięgnęła drużyna ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.