Jurand w finale, Technik przegrywa

(jotka)
Młodzicy Juranda Malbork zakwalifikowali się do finałowych rozgrywek wojewódzkiej ligi piłki siatkowej. Fot. Aleksander Winter
Zespół młodzików UMKS Jurand Malbork będzie startować w finałowych rozgrywkach tegorocznej edycji ligi wojewódzkiej piłki siatkowej. Podopieczni trenera Walentyna Stopowa wywalczyli awans, zajmując po trzech turniejach ...

Zespół młodzików UMKS Jurand Malbork będzie startować w finałowych rozgrywkach tegorocznej edycji ligi wojewódzkiej piłki siatkowej. Podopieczni trenera Walentyna Stopowa wywalczyli awans, zajmując po trzech turniejach pierwsze miejsce w swojej grupie - B. Styl, w jakim tego dokonali, imponuje: wygrali wszystkie mecze.

Ekipa występowała w składzie: Tomasz Dąbrowski, Chrystian Skowroński, Wojciech Kościesza, Cezary Głowacki, Filip Zelmański, Damian Majorkowski, Paweł Jaworski, Wojciech Elminowski i Piotr Siuciak.
Dobrze wypadła też druga drużyna młodzików, która ostatecznie w grupie A uplasowała się na drugiej pozycji, zdobywając prawo do gry w barażach o wejście do finału wojewódzkiego. Zespół grał w składzie: Bartek Przybylski, Wojciech Stopow, Tomasz Stopow, Michał Gradzik, Michał Mróz, Tomasz Olejnik, Łukasz Bajur i Rafał Skibiak.

Trener zdecydował się jednak wycofać tę drużynę z rozgrywek. Jak przyznał, chce połączyć oba składy i utworzyć jedną silną ekipę. Mecze finałowe zaplanowano na: 1 lutego w Gdańsku, 8 lutego w Malborku i 14 marca w Lęborku.

Z kolei w kategorii juniorów ostatnio nie mieli najlepszej serii zawodnicy Mariusza Śwista z Juranda. Przegrali dwa mecze pod rząd. Najpierw, po bardzo wyrównanym pojedynku, ulegli u siebie 1:3 (21:25, 20:25, 25:23, 24:26) Amberowi Starogard Gdański. W kolejnym spotkaniu przegrali, już dość wyraźnie, na wyjeździe z AZS Słupsk O:3 (20:25, 25:27, 20:25). W niedzielę, o godz. 11 w hali ZST w Malborku, Technik, ciągle drugi w lidze wojewódzkiej, podejmie Koraba Puck.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również