Jurandowi wystarczyła niespełna godzina

(jeż)
Kadeci Juranda wygrali przed własną publicznością ze Stoczniowcem Gdańsk.
Kadeci Juranda wygrali przed własną publicznością ze Stoczniowcem Gdańsk. Fot. Aleksander Winter

Trzech setów i niecałej godziny potrzebowali kadeci Uczniowskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Jurand do tego, by rozprawić się z drużyną Stoczniowca Gdańsk. Malborczycy wygrali w meczu ligi wojewódzkiej 3:0 (25:21, 25:21, 25:23).

W pierwszej odsłonie malborczycy szybko wypracowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta. Podobny scenariusz miał miejsce w drugim secie. Najbardziej zacięta była trzecia rozgrywka. Goście objęli prowadzenie 3:0. Malborczycy po udanych blokach zniwelowali przewagę rywali do jednego punktu.

Stoczniowiec nie dawał jednak za wygraną i ponownie odskoczył podopiecznym Walentego Stopowa na cztery punkty. Przy stanie 11:6 dla gdańskiej drużyny do odrabiania strat ostro wzięli się gospodarze. Jednak goście nadal starali się utrzymać przewagę. Kiedy gdańszczanie prowadzili 15:10, wydawało się, że tym razem Stoczniowiec dowiezie zwycięstwo do końca seta, ale to malborczycy zaczęli seryjnie zdobywać punkty.

Do remisu doprowadzili przy stanie 19:19. Gdy uzyskali dwudziesty drugi punkt, goście stracili ochotę do walki. Dwa bloki oraz udany atak ze skrzydła zapewniły malborczykom zwycięstwo.
W kolejnym meczu ligowym UMKS Jurand zmierzy się na wyjeździe z Korabem Puck.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?