Kadeci UMKS Jurand mistrzami województwa pomorskiego

(JS)

Kadeci UMKS Jurand Malbork wywalczyli tytuł mistrza województwa pomorskiego. Sukces przypieczętowali podczas trzeciego turnieju finałowego, który odbył się w Malborku. To nie koniec zmagań siatkarzy. W sobotę okaże się czy malborczycy zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

Turniej w Malborku zakończył fazę finałową rozgrywek wojewódzkich, w której z kadetami UMKS Jurand rywalizowali: SPS Lębork, GTS Gdańsk i UKS Jantar Pruszcz Gdański.
Gospodarzom trzecich zawodów wystarczyło jedno zwycięstwo, by cieszyć się z tytułu mistrza województwa. Podopieczni Walentyna Stopowa szybko uporali się z Jantarem wygrywając 3:0 (25:15, 25:21, 25:12).

- Po tym meczu byliśmy już pewni tytułu mistrzowskiego, dlatego w naszych następnych spotkaniach zagraliśmy trochę luźniej - opowiada Stopow.

Siatkarze Juranda przegrali dwa następne pojedynki. Drużynie GTS ulegli 1:3 (25:22, 20:25, 22:25, 19:25), a SPS 2:3 (22:25, 25:12, 22:25, 25:15, 8:15).

Po trzech turniejach Jurand zgromadził na koncie 19 punktów (w setach 22:12). Kolejne miejsca zajęli: SPS - 15 pkt. (20-15), GTS - 14 pkt. (18-17), Jantar - 10 pkt. (9-26).