Karatecy z Malborka z trofeami na XVII Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa

rk
Na XVII Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa.
Na XVII Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa. Fot. Archiwum MKKK
W Józefowie, na jednym z największych w Polsce turniejów karate, z powodzeniem startowali reprezentanci Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

XVII Turniej o Puchar Burmistrza Józefowa odbył się w sobotę (5 listopada) w hali sportowej Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji. W zawodach wystartowało 471 zawodników z 39 klubów z całej Polski. Jest to jeden z największych turniejów karate w Polsce i w tym roku spotkali się na nim wszyscy najważniejsi zawodnicy przygotowujący się do Pucharu Europy Kyokushin Karate, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada w Lublinie.

Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym doborowym towarzystwie kadry Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. W tym samym czasie, kiedy odbywały się Mistrzostwa MKKK w Kumite w Sztumie, sześcioosobowa reprezentacja pod kierunkiem instruktor Marty Owedyk zaprezentowała się w Józefowie, potwierdzając swoją przynależność do krajowej czołówki.

W kategorii kata juniorów po raz kolejny nie zawiódł i zdecydowanie wygrał Hubert Philipp, a seniorka Marta Owedyk zajęła 3 miejsce. W popołudniowych walkach kumite na najwyższym podium stanęli: młodziczka Zuzanna Jaremko z Kwidzyna w kategorii wagowej +60 kg, niezawodny junior Hubert Philipp w wadze do 60 kg oraz drugi raz w swojej karierze na tak dużym turnieju kadet Damian Stawicki w kategorii –55 kg. Debiutujący w tych prestiżowych zawodach Maciej Wójtowicz zajął bardzo dobre, 2 miejsce. Drużynowo Malborski Klub Kyokushin Karate uplasował się na 11 miejscu.

Zarząd MKKK składa serdeczne podziękowania Mariuszowi Philipp za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.