Liga wojewódzka juniorów

Joanna Kułakowska
Wskazówki trenera Mariusza Śwista mobilizowały ekipę Technika.
Wskazówki trenera Mariusza Śwista mobilizowały ekipę Technika. Fot. Aleksander Winter
Drużyna juniorów MSKS Technik Malbork cieszyła się ze zwycięstwa w piątym pojedynku pierwszej rundy ligi wojewódzkiej. Na swoim boisku pokonała Aplat Gdynia 3:1.

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:22. Jednak w drugiej odsłonie od stanu 13:13 i po kilku błędach siatkarzy Technika, górą byli goście i do końca pojedynku nie oddali prowadzenia. Wygrali 25:16. W trzecim secie malborczycy wzięli się ostro do pracy. Zdobyli dwa punkty. Przy wyniku 6:3 gdynianie zaczęli się gubić, co wykorzystali podopieczni trenera Mariusza Śwista. Chociaż i oni nie uniknęli kilku błędów przy siatce i w środku pola oraz zepsutych zagrywek. Mimo to, wyraźnie prowadzili, udało im się odskoczyć na osiem punktów (22:14), ale znów przytrafiło się kilka strat. Jednak ostatecznie to gospodarze wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w setach 2:1.

Losy meczu mogły rozstrzygnąć się w czwartej odsłonie, dlatego ekipa Technika musiała się bardzo zmobilizować. Natomiast drużyna z Gdyni miała jeszcze szansę na wyrównanie, stąd zacięta walka. Od początku pojedynki toczyły się o każdy punkt. Widać było zdenerwowanie w szeregach obu drużyn. Szybciej wzięli się w garść siatkarze z Gdyni; od remisu 4:4 odskoczyli i objęli prowadzenie 11:5. Kilka punktów dostali "w prezencie" po nieudanych zagrywkach Technika. Odrobienie takiej różnicy było trudne, ale... Mimo wszystko, malborczycy doprowdzili do remisu 18:18. Rozpędzeni, zdobywali kolejne punkty i wygrali całe spotkanie, które zakończyło pierwszą rundę.
W najbliższą niedzielę juniorzy Technika w spotkaniu otwierającym serię rewanżów zmierzą się na wyjeździe z SKS Starogard Gdański, z którym przegrali pierwszy pojedynek 1:3.