Liga wojewódzka juniorów

(jotka)
W drugim pojedynku w lidze wojewódzkiej juniorów siatkarze UMKS Jurand Malbork ulegli na wyjeździe drużynie SKS Starogard Gdański 2:3. Pierwszego seta przegraliśmy 21:25, drugiego wygraliśmy różnicą pięciu ...

W drugim pojedynku w lidze wojewódzkiej juniorów siatkarze UMKS Jurand Malbork ulegli na wyjeździe drużynie SKS Starogard Gdański 2:3.

Pierwszego seta przegraliśmy 21:25, drugiego wygraliśmy różnicą pięciu punktów, kolejnego znów przegraliśmy, a po czwartym było 2:2 - mówi Mariusz Świst, trener juniorów z Malborka.
Wszystko rozstrzygnęło się w tie-breaku. Niestety, na korzyść gospodarzy, 15:10.
- Zagraliśmy słabo. W pierwszym secie mieliśmy sześć zepsutych zagrywek. W kolejnych też przytrafiały się błędy własne i straty - opowiada trener malborczyków.

W tym spotkaniu zabrakło rozgrywającego Tomasza Stopowa, którego miejsce zajął Filip Zelmański, zawodnik z grupy wiekowej kadetów; zresztą, oprócz niego w 11-osobowym składzie Juranda znalazło się jeszcze trzech zawodników należących do tej kategorii.

A już w niedzielę juniorzy Juranda będą mieli okazję do powetowania strat. Podejmą drużynę Stoczniowca II Gdańsk - o godz. 12 w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, pl. Narutowicza. Natomiast w sobotę o godz. 11 w hali Gimnazjum nr 3, przy ul. Wybickiego, drugi mecz tego sezonu rozegrają kadeci Juranda. Ich przeciwnikiem będzie Stoczniowiec I.