Malbork. Lekkoatleta Sokoła mistrzem województwa U14. W biegu na 300 metrów nie miał sobie równych

Igor Świgowski z Sokoła Malbork potwierdził, że zalicza się do czołówki młodych lekkoatletów na Pomorzu. Zdobył złoty medal podczas mistrzostw okręgu do lat 14.

Podczas mistrzostw okręgu pomorskiego U14, które w minioną niedzielę (22 maja) odbyły się w Gdańsku, Igor Świgowski startował w dwóch konkurencjach biegowych. Na 60 metrów z wynikiem 8,99 s został sklasyfikowany na 7 miejscu. Lepiej czuje się w przedłużonym sprincie na 300 metrów i właśnie na tym dystansie nie miał sobie równych. Chłopcy rywalizowali w dwóch seriach. Reprezentant Sokoła, a na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, biegł w pierwszej, w której z czasem 45,89 sekundy okazał się bezkonkurencyjny, bo kolejnego zawodnika wyprzedził o blisko trzy sekundy. W drugiej serii też nikt nie był w stanie mu zagrozić. Tym sposobem Igor sięgnął po złoto mistrzostw województwa U14.

- Start oceniam jako bardzo udany. Trzeba wziąć pod uwagę warunki, jakie panowały tego dnia. Mocno wiało i padało. To nie jest pogoda do biegów sprinterskich. Tym bardziej Igorowi należy się szacunek, że pobiegł w czasie zbliżonym do rekordu życiowego. Ten wynik jest dobrym prognostykiem przed finałem centralnym „Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca – mówi Norbert Sajkowski, trener SKS Sokół Malbork.

Przypomnijmy, że Igor w finale ogólnopolskiej imprezy startował już w 2021 roku. Wtedy w biegu na 300 metrów wywalczył srebrny medal.

W minioną sobotę (21 maja) malborczycy Oskar Wąsik i Filip Kujawa z Sokoła mieli wziąć udział w mistrzostwach okręgu U18, ale te zawody zostały odwołane z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki przełożył je na 12 czerwca.

Malbork. "Czwartki Lekkoatletyczne" po raz pierwszy. Co tydz...