Malbork. Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych. Najlepszych biegaczy mają w ZSP 4 i II LO

Reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz II Liceum Ogólnokształcącego będą reprezentowały powiat malborski w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych. To mistrzowie powiatu malborskiego.

Mistrzostwa powiatu sztafet przełajowych odbyły się (6 kwietnia) na polanie w Parku Miejskim w Malborku. W kategorii dziewcząt reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 nie dała szans rywalkom. Indywidualnie pierwsze dwa miejsca na podium zajęły Sara Podsiadło i Julia Sitarz. W składzie „czwórki”, która drużynowo zajęła 1 miejsce, były też: Dominika Murawska, Oliwia Barecka, Oliwia Dądolewska, Nadia Klimaszewska oraz Paulina Justa. Opiekunem zespołu jest Iwona Ciecholewska.

Jeszcze większa była dominacja biegaczy z II Liceum Ogólnokształcącego w kategorii chłopców. Indywidualnie mistrzem powiatu został Leon Ziniewicz, srebrny medal zdobył Emil Ziniewicz, brązowy - Oskar Wąsik, 4 miejsce zajął Bartosz Sowiński, 11 miejsce - Filip Kujawa.
Drużynowo II LO bezapelacyjnie zajęło pierwszą lokatę.

Finały wojewódzkie odbędą się 12 kwietnia w Człuchowie. Wezmą w nich udział reprezentacje ZSP 4 i II LO oraz indywidualnie najlepsze trójki zawodników i zawodniczek z mistrzostw powiatu.