Malbork-Olszytyn. Pływacy MAL WOPR z medalami na mistrzostwach Warmii i Mazur. Świetny start 12-letniego Kacpra

8-osobowa ekipa MAL WOPR wzięła udział w VI Mistrzostwach Mazur i Warmii. W Olsztynie rywalizowało ponad 400 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Malborczycy przywieźli sześć medali, z czego aż pięć było zasługą Kacpra Patoki.

Zawody odbywały się na pięknej pływalni Aquasfera w Olsztynie. Uczestnicy rywalizowali na długim, 50-metrowym basenie.
- A takich okazji jest w naszym kraju niewiele. Dlatego też cześć wyników nie mogła zostać zestawiana z dotychczasowymi wynikami w sezonie, dla większości zawodników był to bowiem pierwszy start w sezonie na długiej pływalni – wyjaśnia Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Zawodnicy malborskiego klubu zdobyli sześć medali, przy czym o ten dorobek postarało się dwoje pływaków. Świetnie spisał się 12-letni Kacper Patoka, który wywalczył aż 5 krążków: 2 złote na 50 m stylem dowolnym i 200 m st. zmiennym oraz 3 srebrne w wyścigach na 100 m i 200 m dowolnym oraz 50 m motylkowym.

W tej ostatniej konkurencji Kacper poprawił swój tegoroczny najlepszy wynik, który teraz wynosi 34,03 sekundy. Dzięki tak dobrym startom nasz pływak uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów i podtrzymał bardzo dobrą passę swoich startów – relacjonuje Iwona Ciecholewska.

Podczas zawodów w Olsztynie, które odbyły się w ostatni weekend maja, niespodziankę zrobiła Karolina Kwitnewska. Z czasem 1.41,00 minuty zdobyła brązowy medal na 100 m stylem motylkowym.

Pozostali reprezentanci MAL WOPR również zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce lub tuż za nią. Anna Czerwińska była czwarta na 200 m stylem dowolnym. Najlepszym miejscem, jakie zajął Dawid Patoka, było piąte; ustanowił też dwa rekordy życiowe. Konrad Patoka, rywalizując z zawodnikami starszymi, zanotował dwie „życiówki” i dwa wyniki powyżej 500 pkt FINA. Ósme lokaty zanotowali na zawodach Nikola Zborowska i Kamil Czarnota, a jedenasta była Michalina Zielska.

Malborska ekipa w klasyfikacji drużynowej, na którą pracowali wszyscy zawodnicy MAL WOPR, zajęła 13 lokatę na 45 punktujących drużyn. Z kolei w klasyfikacji medalowej reprezentacja MAL WOPR miała 22 miejsce na 39 klubów zdobywających medale.

- Zawody w Olsztynie, jak zawsze, stały na bardzo wysokim poziomie. Dzięki możliwości startu na długiej pływalni, która jest obowiązująca na letnich mistrzostwach Polski, do Olsztyna zjechało bardzo dużo topowych polskich pływaków – informuje Iwona Ciecholewska. - Nasi zawodnicy pojechali do stolicy Warmii i Mazur dzięki zaangażowaniu rodziców, a przede wszystkim Doroty Patoki, której serdecznie dziękujemy.