Malbork. XXI Turniej Szachowy o Puchar Zamku [WYNIKI, ZDJĘCIA]. Polak przed Rosjaninem i Niemcem

Igor Janik przed Pawłem Shkapenko i Leonardem Richterem to zwycięzcy XXI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Zamku Malborskiego.

Zawody przez weekend odbywały się w Karwanie. W turnieju głównym wzięło udział 75 uczestników z Polski, Rosji, Niemiec i Austrii. Igor Janik w dziewięciu rundach zdobył 7,5 punktu i to wystarczyło, by z rąk burmistrza Malborka odebrać puchar za zwycięstwo. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Bednarska-Bzdręga z ZMCh Polska YMCA Warszawa. Najlepszym zawodnikiem sekcji szachowej Malborskiego Centrum Kultury i Biblioteki został Tadeusz Okruciński.

Pierwsza dziesiątka w turnieju głównym mogła liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe. Zwycięzca wyjechał bogatszy o 1000 złotych.

Odrębna klasyfikacja była też prowadzona dla juniorów, wśród których pierwsze miejsce zajął Rosjanin Vladislav Sheremetev; kolejne miejsce zajęli Patryk Rzebiński oraz Artur Grządka z Polski.

Turniej został zorganizowany przez Malborskie Centrum Kultury, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Starostwo Powiatowe w Malborku.