Malborscy kadeci zagrają w półfinale

(jotka)
Kadeci UMKS Jurand Malbork zajęli pierwsze miejsce podczas ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski, który odbył się w Świnoujściu. Nie ponieśli żadnej porażki, oddając rywalom zaledwie jednego seta.

Najpierw pokonali KPS Progres Września 3:1, w drugim spotkaniu wygrali z NTS Trójka Nakło 3:0 . Takim samym rezultatem zakończył się ostatni mecz - z MMKS Maraton Świnoujście, 3:0.
- Chłopaki dobrze zagrali, wygraliśmy wszystkie mecze i zrealizowaliśmy cel, czyli awansowaliśmy do półfinału. Mamy trzy tygodnie na przygotowania. Tam nie będzie już słabych zespołów. Jednak uważam, że z każdym możemy powalczyć i wygrać, wszystko będzie zależało od dyspozycji danego dnia - mówi Walentyn Stopow, trener Juranda.
Klasyfikacja końcowa: 1. Jurand, 2. Świnoujście, 3. Września, 4. Nakło.
Półfinał MP odbędzie się w Bełchatowie. Wśród przeciwników Juranda będą: miejscowa Skra oraz drużyny z Białej Podlaskiej i Gorzowa Wlkp.