18+

Malborscy karatecy najlepsi w turnieju Karate Kyokushin IKO we Włocławku

Malborscy karatecy wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO we Włocławku.

Kolejny raz odbył się w Włocławku Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO z udziałem 191 zawodników z 22 klubów karate. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo silna drużyna, w składzie której znaleźli się medaliści mistrzostw klubu w kata (z maja) oraz medaliści mistrzostw klubu w kumite, które odbyły się w Malborku 16 listopada tego roku. Po raz drugi w historii nasza drużyna była tak duża, że zawodnicy pojechali na zawody autobusem.
Zadaniem postawionym przed zawodnikami było obronienie pierwszego miejsca drużynowego zdobytego przed rokiem. Powrót bez pucharu za miejsce 2 lub 3 byłby porażką. W barwach MKKK wystartowało aż 35 zawodników z Malborka, Kwidzyna i Sztumu. Zawody sędziowali sensei Lesław Wądołowski i sempai Sławomir Rozenberg. Drużyną opiekowali się sensei Maciej Kaczyński, sempai: Mariusz Philipp, Paweł Martyniak i Justyna Semeniuk. Sędzią głównym zawodów był shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan z Sosnowca.
Do południa w sali włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się konkurencja układów technicznych - kata. W eliminacjach wystąpiło 25 zawodników z MKKK  z czego 11 z nich dostało się do najlepszych piątek finałowych w swoich kategoriach wiekowych. Niestety, tylko Aleksandra Strzelczyk z Kwidzyna wygrała swoją konkurencję. Drugie miejsca zajęli: Hubert Philipp, Patryk Falkiewicz, Marcin Kondra i Mirosława Zdral. Na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Jażdżewska. Niestety, w klasyfikacji drużynowej po konkurencji kata byliśmy 4 punkty z tyłu za klubem z Niepołomic.
Po południu zawodnicy spróbowali swoich sił w kategorii kumite - wolna walka. Tu liczyliśmy na lepszy występ naszych zawodników, ponieważ byli oni 2 tygodnie po mistrzostwach klubu w kumite.
Pierwsze miejsca zajęli, nie dając żadnych szans swoim przeciwnikom, Hubert Philipp (będący jeszcze w wysokiej formie po mistrzostwach Europy), Marcin Kondra - nasz najlepszy obecnie senior i niespodziewanie Artur Bernacki, który już na mistrzostwach MKKK błysnął rosnącą formą.
Drugie miejsca zajęli: Jakub Rozenberg, który zaliczył udanie swój pierwszy start w kategorii seniorów, Zuzanna Jaremko i Jakub Wroński - co było miłą niespodzianką. Na trzecim stopniu podium zaroiło się od naszych zawodników, którym trochę zabrakło szczęścia w losowaniu lub nie trafili z formą. Brązowe medale zdobyli: Wiktoria Tuńska, Martyna Biazik, Kamil Bieliński, Maksymilian Markiewicz, Oskar Markiewicz, Miłosz Wolak, Karolina Jażdżewska, Kacper Ptak, Patryk Falkiewicz, Konstancja Wacławik, Filip Pawłowski i Sebastian Klufczyński.
Drużyna zdobyła 54 punkty w klasyfikacji łącznej (11 więcej niż przed rokiem) i zdecydowanie wygrała przed klubami karate z Niepołomic i Inowrocławia.
Serdeczne podziękowania należą się sensei: Maciejowi Kaczyńskiemu, Mirosławowi Mackiewiczowi, Lesławowi Wądołowskiemu i Wojciechowi Kunickiemu za przygotowanie zawodników. Sukces ten jest dowodem, że wypracowany w naszym klubie system szkolenia i przygotowań oparty na mistrzostwach klubu w kata i kumite oraz obozach letnich kolejny raz przyniósł rezultaty.