Małgorzata Szczerbińska zdobyła mistrzostwo Europy w triathlonowym sprincie!

Małgorzata Szczerbińska podczas zwycięskich zawodów w Brodnicy.
Małgorzata Szczerbińska podczas zwycięskich zawodów w Brodnicy. Fot. Jacek Skrobisz
Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka MKS Triathlon Malbork, została mistrzynią Europy w triathlonie na dystansie sprintu!

Mistrzostwa Europy w triathlonie odbywają się w Genewie. W piątek (10 lipca), drugiego dnia zawodów na starcie wyścigu sprinterskiego w kategorii wiekowej 20-24 lat stanęła Małgorzata Szczerbińska. Utalentowana zawodniczka MKS Triathlon Malbork ukończyła rywalizację na pierwszym miejscu zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Europy!

Wyścig sprinterski odbywał się na dystansie 750 m pływania, 20,4 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Część pływacką Małgorzata Szczerbińska pokonała w 11 minut i 41 sekund, co było trzecim czasem. Po wyścigu kolarskim przesunęła się o jedną pozycję do góry kończąc trasę rowerową po 38 minutach i 21 sekundach. Na trasie biegowej wysunęła się na prowadzenie i nie oddała go już do mety (czas biegu: 18 minut i 10 sekund). Łączny czas razem z pobytem w strefie zmian to 1 godzina i 11,34 minut.

Małgorzata Szczerbińska wygrała zawody nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale wyścig z udziałem wszystkich pań z całej Europy. Na ten sukces zawodniczka MKS Triathlon zapracowała razem z trenerem Marcinem Waniewskim, bo mimo wielu sukcesów i dominacji w zawodach krajowych nie jest objęta szkoleniem Polskiego Związku Triathlonu.

Tytuł mistrzyni Europy jest największym dotychczasowym sukcesem 24-letniej zawodniczki z Malborka. Niedawno wywalczyła też wicemistrzostwo Polski w sprincie w Suszu.