Fundacja Zwierzętom Zwierzętom Pomocne - Pomorskie

avatarFundacja Zwierzętom Zwierzętom Pomocne - Pomorskie

Malbork
Fundacja Zwierzętom Pomocne Pomorskie powstała z myślą o niechcianych, porzuconych, bezdomnych zwierzętach. Działamy na zasadzie wolontariatu. Opieką nad zwierzętami zajmujemy się od 2009 roku, w 2013roku założyliśmy Fundację. Prowadzimy domowe schronisko dla kotów,szukamy im domów oraz dajemy bezterminowy dom tyczasowy dla kotów nieuleczalnie chorych (nowotwory, karłowatość przysadkowa, PNN, FIV). Wykupujemy również konie rzeźne dając im emeryturę oraz opiekujemy się psami.

Fundacja z Malborka pojedzie na targi ratować konie. Potrzebują pomocy w tym pieknym przedsięwzięciu

2015-02-11 10:44:57

Co roku w Skaryszewie we "wstępny" czyli pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu odbywają się Wstępy- impreza, podczas której odbywają się dwudniowe targi koni. W tym roku targi odbędą się 23/24 lutego. Malborska Fundacja "Zwierzętom Pomocne - Pomorskie" jedzie do Skaryszewa by reagować, interweniować, pomóc choćby jednemu stworzeniu!

Konie sprzedawane w Skaryszewie czeka gehenna podróży do rzeźni.
To nie jest jednak cały ich koszmar, koszmar zaczyna się z momentem wjazdu na targ, gdzie litrami leje się alkohol a zwierzęta są bite i maltretowane. Zostały im tylko bóli cierpienie, ogromny strach i stres, które poprzedzają nieuniknione- śmierć. Trudno nawet sobie wyobrazić co czuje zwierzę na siłę ładowane do samochodu, bite, ciągnięte za ogon, szarpane po pysku, ciągnięte za język z całej siły.

Wiele wśród tych koni to zwierzęta, które całe życie pracowały dla człowieka i na człowieka. Zostają sprzedane z powodu starości, kontuzji, choroby- nie nadają się do pracy więc czeka je rzeź. Nie powinno tak być.

Handel na targu w Skaryszewie jest jednym z najokrutniejszych i najmniej uregulowanych procederów w Europie.
Polska jest największym eksporterem koni na mięso w Europie, wywozimy mnóstwo koni do Włoch, gdzie podczas długotrwałego transportu w często przeładowanych autach przeżywają najgorsze chwile, jakie można sobie wyobrazić. To jak transport do obozu smierci, a te targi są dla nich wstępem do Treblinki...

W transporcie w punktach przeładunkowych konie, które nie wytrzymały i upadły są wywlekane z ciężarówek łańcuchami lub brutalnie kopane, bite ciężkimi kijami, często umieszcza się w odbycie pałki pod napięciem-po to, aby wstały. Wiele z nich po przyjeździe do rzeźni jest zabijanych na oczach swoich towarzyszy.

Fundacja "Zwierzętom Pomocne - Pomorskie" jedzie w tym roku do Skaryszewa nie tylko po to, by interweniować. Chcą uratować choćby jednego konia. To się jednak nie uda, jeśli nie zostaną zebrane środki na wykup.

Jeśli możesz wesprzyj Fundację!

Darowizny na rzecz wykupu można kierować na konto:

Fundacja Zwierzętom Pomocne- Pomorskie
Ul. Mickiewicza 42/43
82-200 Malbork
Nr konta 18 1090 2620 0000 0001 2194 1945

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL18 1090 2620 0000 0001 2194 1945
paypal: zwierzpomorskie@gmail.com

Koniecznie tytułem "Konie Skaryszew"


Link do wydarzenia na stronie Fundacji:
https://www.facebook.com/events/599825603450340/599955546770679/?notif_t=event_mall_comment

Jesteś na profilu Fundacja Zwierzętom Zwierzętom Pomocne - Pomorskie - stronie mieszkańca miasta Malbork. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.