Legendarny kapelan Solidarności ks.prał. Józef Roman Maj już wkrótce w Malborku

2014-06-21 14:57:05

Legendarny kapelan Solidarności, jeden z organizatorów pomocy dla internowanych w czasie stanu wojennego ksiądz prałat Józef Maj przeszedł na emeryturę. Kapłan i proboszcz warszawskiej parafii świętej Katarzyny otrzymał z tej okazji list od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tymczasem rozpoczyna nowy etap w swojej działalności podejmuje dzieło budowy Centrum Wolontariatu i Kapelaństwa i w ramach tych nowych obowiązków za sprawą "Stowarzyszenia Nasz Malbork" oraz" Spółdzielczych Mediów Lobbingu Obywatelskiego" ( nowej malborskiej inicjatywy obywatelskiej) zagości w Malborku. Inicjatorami wydarzenia są studiujący w Warszawie a pochodzący z Malborka młodzi ludzie przyznaje prezes Naszego Malborka - Grzegorz Kłak - to świetnie, że nie zapominają o Malborku - dodaje.
. Na pobyt Księdza w Malborku złożą się 4 spotkania w tym spotkanie dla duchownych zainteresowanych posługą kapelańską, spotkanie z przedsiębiorcami pod szyldem" Chrześcijańskiej Konfederacji Pracodawców" której duchowny jest kapelanem (niedawno był gościem Podlaskiego Klubu Biznesu), spotkaniem otwartym dla mieszkańców z promocją książki "Kapelani Solidarności tom III autorstwa Mateusza Wyrwicha oraz projekcją i promocją filmu "Kapelani Solidarności" oraz spotkaniem dla członków Stowarzyszenia Nasz Malbork. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu w siedzibie stowarzyszenia: al. Wojska Polskiego 48 pokój 202 oraz na stronie wydarzenia na facebooku.
Patronat medialny nad wydarzeniem dotychczas objeło: Radio WNET i "Twój Wieczór Malbork"


sylwetka gościa oraz kilka słów o:

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Maj
http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/ks.+j%C3%B3zef+maj


Jesteś na profilu Mariusz Olchowik - stronie mieszkańca miasta Malbork. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.