Młodszym idzie dużo lepiej

(Niki)
Juniorzy młodsi MOP Pomezania w akcji.
Juniorzy młodsi MOP Pomezania w akcji. Fot. Aleksander Winter
W meczu na inaugurację rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi MOP Pomezania Malbork wygrali 2:1 z Jantarem Pruszcz Gd. Podopieczni Henryka Pawłowskiego do przerwy remisowali 0:0.

Podopieczni Henryka Pawłowskiego do przerwy remisowali 0:0. Dopiero w 55 minucie bramkę strzelił Statkiewicz. Pięć minut później przeciwnicy wyrównali.

- To był wyraźny błąd naszego bramkarza - wyjaśnia H. Pawłowski. - Zwycięstwo zapewnił nam Łepek w 70 minucie.
W Pruszczu Gd. nie powiodło się natomiast juniorom starszym MOP Pomezania. Piłkarze Janusza Górskiego przegrali 1:7.

Honorowego gola strzelił w 45 minucie Rosiak. Szkoleniowiec tłumaczy przegraną tym, iż od połowy meczu zespół grał bez Gębickiego, którego sędzia usunął z boiska, pokazując mu czerwoną kartkę.

- Poza tym, walczyliśmy z zawodnikami, którzy są starsi od moich podopiecznych o rok, a nawet o dwa lata - dodaje trener.
Juniorom starszym nie udało się zrehabilitować za tę porażkę. Wczoraj przegrali u siebie 3:5 z KP Sopot. Ich młodsi koledzy wygrali 2:0.