Młody Jurand na dwóch frontach

Joanna Kułakowska
W zespole Juranda grają chłopcy głównie z rocznika 1990, a więc młodsi od siatkarzy z innych drużyn w kategorii kadetów. Fot. Aleksander Winter
W rozgrywkach ligi wojewódzkiej piłki siatkowej jedna drużyna UMKS Jurand Malbork startuje w dwóch kategoriach wiekowych: kadetów i młodzików. Grają chłopcy z rocznika 1990 i młodsi: Filip Zelmański, Wojciech ...

Grają chłopcy z rocznika 1990 i młodsi: Filip Zelmański, Wojciech Elminowski, Piotr Siuciak, Krzysztof Rudzik, Łukasz Pięta, Tomasz Dąbrowski, Paweł Kułakowski, Filip Szymula i Kamil Załęski.
Zespół prowadzony przez trenera Walentyna Stopowa w grupie kadetów ma za sobą dwa mecze: wygrany 3:2 z malborskim Technikiem oraz ostatnio ze Stoczniowcem II Gdańsk, zakończony porażką 2:3.
W pierwszym secie pierwszy punkt zdobyli goście, jednak później gra była wyrównana, malborczykom udało się nawet odskoczyć na cztery "oczka". Później to stoczniowcy górowali, popisując się dobrymi zagraniami i skutecznymi blokami. Wygrali 25:20.

W drugim secie znów początek należał do siatkarzy z Gdańska, którzy zdobyli trzy punkty. Kibice krzyczeli do malborczyków: "Grajcie odważniej; pokażcie, co potraficie!". I chyba pomogło, ponieważ miejscowi zaczęli zdobywać punkty, powoli i konsekwentnie, aż doprowadzili do remisu 8:8, a następnie odskoczyli na pięć "oczek" i wygrali różnicą dwóch punktów.
W trzecim secie Jurand poszedł jak burza, zdobywając szybko pięć punktów. Później siatkarze Stoczniowca zaczęli doganiać gospodarzy, ale młodzież z Malborka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w tej odsłonie. Niestety po dwóch kolejnych setach cieszyli się siatkarze Stoczniowca, ostatecznie wygrywając 3:2.