Młodzicy Juranda w półfinałach

Joanna Kułakowska
Młodzież Juranda zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Pomorza młodzików. Fot. Aleksander Winter
Drużyna siatkarzy z UMKS Jurand Malbork dzielnie poczyna sobie w mistrzostwach województwa pomorskiego młodzików. Odniosła trzy zwycięstwa podczas trzeciego turnieju eliminacyjnego.

Drużyna siatkarzy z UMKS Jurand Malbork dzielnie poczyna sobie w mistrzostwach województwa pomorskiego młodzików. Odniosła trzy zwycięstwa podczas trzeciego turnieju eliminacyjnego. W grupie A podopieczni trenera Walentyna Stopowa bez problemu pokonali wszystkich swoich rywali.

W pierwszym spotkaniu wręcz roznieśli drużynę Stoczniowca II Gdańsk. Wygrali 2:0, w setach - 25:6 i 25:2. Trochę więcej punktów udało się wywalczyć siatkarzom z UKS Masters Gdynia, jednak i w tym przypadku ton grze nadawali malborczycy. Efekt końcowy - 2:0 (25:8, 25:10). Jedynym próbującym stawiać opór przeciwnikiem był Jantar Pruszcz Gdański, ale Jurand również tym razem nie miał problemu z rozstrzygnięciem tego pojedynku na swoją korzyść, wygrywając 2:0 (25:17, 25:11).
Malborczycy wysoko wygrali też w zaległym meczu drugiego turnieju ze Stoczniowcem II Gdańsk. Przeciwnikom pozwolili zdobyć zaledwie cztery punkty w pierwszym secie, zaś siedem w drugim.
Ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 19 grudnia, jednak już teraz wiadomo, że podopieczni trenera Walentyna Stopowa awansowali do półfinału wojewódzkiego z pierwszego miejsca.

Natomiast nie powiodło się siatkarzom Juranda w rozgrywkach wojewódzkiej ligi kadetów. Na swoim boisku musieli uznać wyższość przeciwnika. Przegrali ze Stoczniowcem I 1:3 (25:20, 24:26, 19:25, 28:30).
Jak przyznaje trener, jego podopiecznym zabrakło trochę szczęścia.
- Zacięta walka. W dwóch setach ulegliśmy minimalną różnicą. Mimo to, jestem zadowolony. Radzimy sobie, grając ze starszym rocznikiem rywali, a to procentuje w kategorii młodzików (ta sama drużyna Juranda gra w dwóch grupach wiekowych - red.) - mówi Walentyn Stopow.
Dotychczasowe wyniki kadetów: z MSKS Technik Malbork 3:2, ze Stoczniowcem II 2:3, z Pogonią Lębork 3:2, z SKS Starogard Gdański 0:3, z Korabem Puck 3:0.