Młodzicy w półfinałach wojewódzkich

Joanna Kułakowska
Podopieczni trenera Walentyna Stopowa z Juranda - jedna i ta sama drużyna - dobrze radzą sobie w rozgrywkach i młodzików, i kadetów. Fot. Aleksander Winter
W drugim pojedynku rundy rewanżowej wojewódzkiej ligi piłki siatkowej kadetów drużyna UMKS Jurand Malbork pokonała na wyjeździe Stoczniowca II Gdańsk 3:1. Pojedynek był zacięty.

Pojedynek był zacięty. Pierwszy set zakończył się pięciopunktową przewagą Juranda, natomiast w drugim taką samą uzyskali siatkarze Stoczniowca. W trzeciej odsłonie znów cieszyli się malborczycy, wygrywając 25:21. O losach spotkania mógł rozstrzygnąć czwarty set. Podopieczni trenera Walentyna Stopowa musieli go wygrać. I tak zrobili. Było dramatycznie. Zawodnicy oby zespołów walczyli o każdą piłkę, ostatecznie lepszy okazał się Jurand, kończąc tego seta przy stanie 27:25. Kolejny mecz ligowy kadeci rozegrają 8 stycznia. Do zakończenia drugiej rundy pozostały im w sumie cztery pojedynki.

Tymczasem w kategorii młodzików podopieczni trenera Stopowa nie mają sobie równych. Podczas czwartego turnieju rozgrywek wojewódzkich w grupie A odnieśli kolejne zwycięstwa, wszystkie po 2:0.
W pierwszym pojedynku siatkarze Juranda roznieśli rywli. GKS Stoczniowiec II Gdańsk nie miał szans. W pierwszym secie malborczycy wygrali 25:4, zaś w drugim 25:3. Niewiele lepiej wypadli gospodarze turnieju, czyli UKS Mast Gdynia, Jurand pokonał ich 25:11 i 25:5. Jedyną drużyną, która próbowała stawiać opór, był UKS Jantar Pruszcz Gdański. W pierwszym secie przeciwnicy zdobyli 15 punktów, zaś w drugim 21, ale i tak to malborska ekipa tryumfowała.

Po tym turnieju młodzicy Juranda z kompletem zwycięstw awansowali do półfinałów mistrzostw województwa pomorskiego. Wśród ich przeciwników będą: Marlin Jastarnia, Stoczniowiec I Gdańsk, UKS Jantar Pruszcz Gdański, SKS Starogard Gdański oraz LKS Pogoń Lębork. Dwa ostatnie zespoły znalazły się w grupie z Jurandem.
Turniej półfinałowy grupy A odbędzie się 9 stycznia w Malborku. Dwie najlepsze drużyny z każdego półfinału awansują do finału, który zaplanowano na marzec.