Piłka nożna. Grom Nowy Staw przegrał u siebie, zwycięstwa naszych drużyn w V lidze, derby w A-klasie

Konrad Sosiński Fotografia
Drużyny IV i V ligi w ten weekend rozgrywają 15 kolejkę spotkań. Nasze zespoły wybiegły na boiska w sobotę (13 listopada). IV-ligowy Grom Nowy Staw przegrał na swoje życzenie z Wikędem Luzino. Szczebel niżej Pomezania Malbork zdołała odwrócić losy wyjazdowego meczu w Karsinie; po trzy punkty sięgnęli też Błękitni Stare Pole.

W 15 kolejce Grom Nowy Staw podejmował sąsiada w tabeli, Wikęd Luzino. To było bardzo ważne spotkanie. Porażka sprawia, że Grom, zamiast przybliżyć się do dziesiątki, dał się przeskoczyć sobotniemu rywalowi.

- Jestem bardzo zły, bo dwie bramki sami sobie strzeliliśmy. Poza tym, goście nie stworzyli pół sytuacji. Tym bardziej szkoda, że przez 60 minut graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Niestety, nasza gra to sinusoida. We wcześniejszym meczu nie popełniliśmy żadnego błędu i wygraliśmy na wyjeździe z trudnym przeciwnikiem (z Wierzycą Pelplin - red.), a teraz zrobiliśmy dwa błędy, które kosztowały nas punkty. W tej lidze jesteśmy w stanie wygrać z każdym, ale sami dla siebie stanowimy zagrożenie – powiedział nam Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, ale to oni w pierwszej połowie stracili gola po rzucie karnym podyktowanym za faul Jakuba Knuta. Po przerwie nadal przeważali nowostawianie i wyrównali po bramce Mateusza Gruszewskiego w 77 minucie. W końcówce pech we własnym polu karnym przytrafił się Krzysztofowi Danielakowi, który po dośrodkowaniu wpakował piłkę do swojej bramki.

Grom: Knut – Polański, Danielak, Bany (85 Konieczka), Janowski – Niedźwiecki, Jędrzejewski, Gutorski (35 Karniluk), Karczewski (85 Błażek), Staniaszek (80 Gwóźdź) – Gruszewski.

W kolejnym meczu Grom zagra 20 listopada na wyjeździe z Borowiakiem Czersk.

W V lidze nadal z kompletem zwycięstw Pomezania Malbork, chociaż w 15 kolejce kibice mogli się trochę martwić, gdy po pierwszej połowie malborczycy przegrywali na wyjeździe 1:2 z Gwiazdą Karsin. Po przerwie podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego odwrócili losy spotkania i pokonali spadkowicza z IV ligi 4:2. Bramki dla Pomezanii zdobyli: Tomasz Jeleń (dwie), Piotr Sobieraj i Karol Styś.
W następnym meczu drużyna z Malborka podejmie 20 listopada o godz. 16 Beniaminka Starogard Gd.

Cenne zwycięstwo w 15 kolejce odnieśli Błękitni Stare Pole, którzy na swoim boisku wygrali 2:0 z Olimpią Sztum. Obie bramki padły przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Oleś i Tomasz Grabowski.
Błękitni: Malewski - Kotowski, Orłowski, Borowiecki, Rękawek (Królikowski) - Górak, Misarko, Piotrowski - Oleś, Grabowski, Rogowski.

W następnej serii spotkań, 20 listopada, znów zagrają przed swoją publicznością – o godz. 13 z Orłem Subkowy.

W niedzielę (14 listopada) doszło do derbów powiatu malborskiego w A-klasie. Delta Miłoradz pokonała na swoim boisko 5:0 drużynę Akademii Piłkarskiej Malbork.
Do przerwy miejscowi prowadzili 2:0 po bramkach Michała Ochmińskiego i Dariusza Kłoddy. Taki wynik utrzymywał się długo w drugiej połowie, ale ostatnie dziesięć minut należało do gospodarzy, którzy po golu Rafała Kowalczyka oraz dwóch Filipa Wądołowskiego ustalili wynik na 5:0.

Dla AP był to drugi mecz w minionym tygodniu, bo pięć dni wcześniej malborczycy przegrali u siebie 4:5 z innym zespołem z czołówki, Rodłem Kwidzyn.

Zespoły czwartej grupy A-klasy zakończyły rundę jesienną. Delta z 25 pkt zajmuje 4 miejsce w tabeli, ze stratą zaledwie punktu do 2 miejsca, które też daje awans do V ligi (obecnie zajmuje je Rodło). Mistrzem jesieni zostały Mady Ostaszewo (29 pkt).
AP Malbork przerwę w rozgrywkach spędzi na 9 miejscu w stawce 14 drużyn. Na dorobek 15 punktów składają się 4 wygrane i 3 remisy. Beniaminek przegrał 6 meczów w rundzie jesiennej.