Piłkarki Leier Olimpico Malbork zremisowały z liderkami tabeli z Gdańska

Piłkarki Leier Olimpico Malbork zdobyły punkt w meczu z liderkami tabeli III Pomorskiej Ligi Kobiet. Poniżej relacja z meczu Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.

Zawodniczki Leier Olimpico Malbork rozegrały mecz 11 kolejki III Pomorskiej Ligi Kobiet w Gdańsku z Biało-Zielonymi. Gospodynie zajmowały pierwsze miejsce w tabeli z 21 punktami na koncie. Na 8 meczów w lidze odniosły 7 zwycięstw i tylko raz przegrały ze Sztormem Gdynia. Leier Olimpico Malbork zajmował przed meczem w Gdańsku siódme miejsce w klasyfikacji z 10 punktami na koncie. Bilans spotkań po siedmiu meczach to 3 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki. Faworytem tego spotkania były gospodynie.
Gospodynie to nowa drużyna, lecz już doświadczona w grze, gdyż składa się zawodniczek które odeszły z drużyn Sztorm Gdańsk, z Luzina oraz zespołów, gdzie dziewczęta grały z chłopcami. Już w pierwszych minutach Biało-Zielone zaczęły od ataków zaś malborki dzielnie się broniły i kontratakowały przeciwniczki. W piętnastej minucie po akcji Leier Olimpico z lewego skrzydła Anna Kopecka przerzuciła piłkę na prawą stronę do siostry Aleksandry Kopeckiej, a ta po prowadzeniu futbolówki z małej odległości zdobyła bramkę.
Biało-Zielone zwiększyły ataki, a najgroźniejszą zawodniczką była Oliwia Siemińska. Drużyna z Malborka dzielnie i skutecznie wywiązywała się jednak z zadań obronnych. W pierwszej połowie można było zdobyć kolejną bramkę, bo w takiej sytuacji znalazły się kapitan drużyny Karolina Pawlikowska oraz Anna Siemińska i Anna Kopecka.
Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza, obie drużyny walczyły o każdą piłkę i w pewnych momentach była potrzebna interwencja obsługi medycznej. W 52 minucie malborki popełniły błąd w środku pola, nie przypilnowana zawodniczka gospodyń otrzymała piłkę i szybkim atakiem strzeliła na bramkę. Nasza bramkarka obroniła strzał, ale druga zawodniczka dobijała i piłka znowu zostaje wybita, lecz trafiła na środek pola karnego i trzeci strzał w kierunku bramki osiągnął swój cel.
Meczu skończył się remisem 1:1. Obie drużyny miały szanse na wygranie go, lecz nie udało się to mimo licznych sytuacji. Dziękuję wszystkim zawodniczkom Leier Olimpico i Biało-Zielonym za mecz rodzicom i sponsorom, bo dzięki wam możemy przeżyć takie emocje.
Skład: Białowąs, Mąkowska, Laskowska, Kamińska, Maciąg, Zommer, Siemińska, Kopecka O, Kopecka A, Pawlikowska, Grzywińska, Kaleńczuk, Wróbel, Urbanowicz.

Informacja nadesłana przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Leier Olimpico Malbork