Podwójna radość Technika

Joanna Kułakowska
Juniorzy Technika zakończyli ligowe rozgrywki na czwartej pozycji.
Juniorzy Technika zakończyli ligowe rozgrywki na czwartej pozycji. Fot. Aleksander Winter
Mariusz Świst, trener siatkarzy Technika Malbork, miał dwa powody do radości w miniony weekend. Jego podopieczni, grający w wojewódzkiej lidze piłki siatkowej, zarówno w kategorii kadetów, jak i juniorów odnieśli ...

Mariusz Świst, trener siatkarzy Technika Malbork, miał dwa powody do radości w miniony weekend. Jego podopieczni, grający w wojewódzkiej lidze piłki siatkowej, zarówno w kategorii kadetów, jak i juniorów odnieśli zwycięstwa. Oba na wyjeździe.

Juniorzy pokonali 3:0 KATS Aplat Gdynia. W pierwszych dwóch setach różnica była niewielka; Technik wygrywał 25:22 i 26:24. Natomiast w trzeciej odsłonie, która miała zadecydować o wyniku całego meczu, malborczycy już nie pozostawili złudzeń rywalom i zakończyli seta z 11-punktową przewagą.
Jak przyznaje trener Świst, spotkanie mogło trwać dużo krócej.
- Przeciwnik był słabszy, ale mieliśmy za dużo zepsutych zagrywek, po pięć, sześć w secie. Ponadto chłopcy jakoś nie mogli się zgrać, widać było brak Przemka Koseckiego - mówi Mariusz Świst.
W tym spotkaniu trener wyróżnił Pawła Ilasza za blok, atak i grę w polu.
To był ostatni mecz ligowy w wykonaniu juniorów. Uplasowali się na czwartej pozycji w tabeli.

Ze zwycięstwa cieszyli się też kadeci Technika, którzy pokonali Korab Puck 3:1. Jednak pierwsze słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali seta 30:28. Później inicjatywę przejęli malborczycy, wygrywając drugą odsłonę 25:11, trzecią różnicą zaledwie dwóch punktów, a czwartą 25:18.
- Wynik dobry, gra trochę słabsza. Dobrze wypadliśmy w ataku i zagrywce, gorzej w polu i na bloku. Jednak liczy się zwycięstwo. Teraz przed nami ostatni mecz ze Stoczniowcem I Gdańsk. Jeżeli go wygramy, jest szansa, że finał ligi odbędzie się w Malborku - dodaje szkoleniowiec.

W drużynie kadetów trener wyróżnił Bartka Przybylskiego za bardzo dobrą grę w polu i zagrywkę. Malborska drużyna zajmuje pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej. Lepszym bilansem setów wyprzedza Koraba Puck.
Obecnie siatkarze Technika trenują, przygotowując się do kolejnych meczów. W środę (godz. 19) i czwartek (o 19.30) rozegrają mecze sparingowe z Truso Elbląg.

Grali

• Kadeci: Wojciech Stopow, Tomasz Stopow, Bartosz Przybylski, Michał Gradzik, Mateusz Wiśniewski, Dawid Suski, Paweł Rozlazły, Dawid Wasiewicz.
  • Juniorzy: Michał Czarnecki, Bartosz Przybylski, Artur Kaczerzewski, Paweł Ilasz, Michał Wojdak, Wojciech Stopow, Bartłomiej Papis, Tomasz Stopow.