Porażka Juranda w lidze kadetów

Joanna Kułakowska
Siatkarze UMKS Jurand musieli uznać wyższość przeciwnika z Pucka.
Siatkarze UMKS Jurand musieli uznać wyższość przeciwnika z Pucka. Fot. Aleksander Winter
Kadeci rozegrali przedostatnią kolejkę rundy rewanżowej w lidze wojewódzkiej. Siatkarze UMKS Jurand Malbork na swoim parkiecie ulegli Korabowi Puck 1:3.

Kadeci rozegrali przedostatnią kolejkę rundy rewanżowej w lidze wojewódzkiej. Siatkarze UMKS Jurand Malbork na swoim parkiecie ulegli Korabowi Puck 1:3. Podopieczni trenera Walentyna Stopowa musieli uznać wyższość przeciwnika, jednak nie poddali się bez walki.

Od pierwszych minut gra była wyrównana. W pierwszym secie przy remisie 19:19 przewagę zaczął zyskiwać Jurand, odskakując na trzy punkty. Jednak zepsuta zagrywka pozwoliła zawodnikom z Pucka wyrównać na 23:23, a później wygrać 25:23. W drugiej odsłonie znów kibice obserwowali wyrównaną grę, oba zespoły popisywały się ciekawymi, długimi akcjami, ładnymi zagrywkami, ale też nie ustrzegły się błędów. Od stanu 5:5 przewagę zyskali goście, malborczycy wyrównali na 15:15, później 16:16 i 17:17 i znów, wykorzystując nieuwagę przeciwnika, po zagrywkach w środek pola odskoczyli na cztery "oczka" (21:17). Niestety, i tym razem końcówka należała do siatkarzy Koraba; rozstrzygnęli seta na swoją korzyść w stosunku 26:24.

Trzecia odsłona mogła być decydująca. W szeregach gospodarzy nastąpiła pełna mobilizacja, trener Stopow zagrzewał swoich podopiecznych do walki. Na początku malborczycy tracili cztery punkty, ale przy stanie 8:8 wywalczyli przewagę. Niestety, długo się nią nie cieszyli. Siatkarze z Pucka wyrównali na 13:13. Miejscowi zdawali sobie sprawę, że ten set jest ważny, dlatego nie poddawali się i znów odskoczyli, ale chwilę poźniej musieli "gonić" wynik. Doszli gości dopiero przy stanie 22:22 i wykorzystując błędy zawodników z Pucka wygrali 25:22.

Tliła się więc jeszcze iskra nadziei, że ten mecz można rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jednak od początku czwartego seta ton grze nadawali zawodnicy Koraba, utrzymując dwu- trzypunktową przewagę, a ostatecznie wygrywając 25:20.
Na pocieszenie podopiecznym Walentyna Stopowa pozostaje fakt, że... to była porażka w dobrym stylu. W ostatniej kolejce, 5 lutego, malborczycy rozegrają na wyjeździe mecz ze Stoczniowcem I Gdańsk. Natomiast dzień później czekają ich spotkania w ramach półfinałów wojewódzkich młodzików w Lęborku. Przypominamy, że w tej kategorii wiekowej siatkarze Juranda w eliminacjach wyszli bez porażki na pierwszej pozycji w swojej grupie.