Tym razem górą Technik

Joanna Kułakowska
Podczas drugiego derbowego pojedynku lepsi okazali się siatkarze Technika.
Podczas drugiego derbowego pojedynku lepsi okazali się siatkarze Technika. Fot. Aleksander Winter
W wojewódzkiej lidze piłki siatkowej kadetów, w pierwszym meczu drugiej rundy, w derbach MSKS Technik pokonał 3:1 UMKS Jurand. Przypominamy, że w pierwszej rundzie górą był Jurand, który wówczas wygrał 3:2.

Derbowe spotkanie było bardzo emocjonujące. Od pierwszym minut obie drużyny wzięły się ostro do gry. Nikt nie zamierzał odpuszczać. Pierwsze punkty zdobyli siatkarze Juranda i prowadzili aż do stanu 17:16. Wówczas Technik wyrównał, a później objął prowadzenie 20:18. Jednak Jurand nie zamierzał odpuszczać i znów remis przy stanie 21:21, 22:22 i tak aż do 28:28. Emocje narastały, ale ostatnie słowo w tej odsłonie mieli zawodnicy z Technika. Po ponad 28 minutach wygrali 30:28.
Początek drugiego seta to jakby powtórka pierwszego, jednak później ton nadawali podopieczni trenera Mariusza Śwista, którzy wygrali do 18.

Przy stanie 2:0 dla Technika losy spotkania mogły rozstrzygnąć się w trzeciej odsłonie, ale Jurand nie zamierzał się poddać i tym razem to podopieczni trenera Walentyna Stopowa cieszyli się z przewagi. Wygrali 25:18.
Na początku czwartego seta Jurand szybko zdobył trzy punkty. Jednak siatkarze Technika zmobilizowali się, wyrównali na 7:7 i do końca pojedynku nie oddali prowadzenia. Wykorzystując błędy przeciwnika, odskoczyli na 9 pkt, a zakończyli różnicą 6 pkt. W ten sposób wygrali całe spotkanie 3:1.