Wojewódzka liga juniorów

Joanna Kułakowska
Do zakończenia rundy rewanżowej malborczykom pozostały dwa mecze.
Do zakończenia rundy rewanżowej malborczykom pozostały dwa mecze. Fot. Aleksander Winter

W zaległym pojedynku drugiej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek wojewódzkiej ligi piłki siatkowej drużyna juniorów MSKS Technik Malbork pokonała na swoim boisku Stoczniowca II Gdańsk 3:0. Tym samym podopieczni trenera Mariusza Śwista powtórzyli wynik z pierwszej kolejki.

Zwycięstwo przyszło bez większych trudności. Juniorzy Technika szybko objęli prowadzenie i pierwszego seta zakończyli przy stanie 25:16. W drugiej odsłonie pierwsze minuty były dosyć wyrównane, jednak przy remisie 6:6 podopieczni trenera Śwista wzięli się ostro do pracy i odskoczyli na trzy "oczka", później na pięć. Siatkarzom Stoczniowca udało się zdobyć zaledwie 12 pkt, na więcej nie pozwolili im juniorzy Technika. Prowadząc 16:12, malborczycy zaczęli odskakiwać, zdobywali punkty m.in. po skutecznych blokach i zagraniach. Na boisku było widać ich wyraźną przewagę, efekt - koniec seta przy stanie 25:12.

Trzeci część spotkania mogła być rozstrzygająca, dlatego Technik musiał się zmobilizować. Zespół szybko zdobył cztery punkty, później prowadził różnicą sześciu. Jednak świadomość zwycięstwa, które było w zasięgu i słabszej postawy przeciwnika, spowodowała pewne rozluźnienie w szeregach Technika. Jego gracze zepsuli kilka zagrywek, co pozwoliło zawodnikom z Gdańska zainkasować kilka punktów. Jednak ich radość nie trwała długo, gospodarze wzięli się do pracy i w krótkim czasie wywalczyli dwunastopunktowe prowadzenie. Goście zupełnie się pogubili i w tym momencie mogło być po meczu, ale znów kilka błędów popełnili podopieczni trenera Śwista i ostatecznie trzeciego seta wygrali 25:16, zaś całe spotkanie 3:0.
A wczoraj juniorzy podjęli na swoim boisku Stoczniowca I Gdańsk, z którym w pierwszej rundzie przegrali 0:3.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również