Wojewódzka liga piłki siatkowej

Joanna Kułakowska
W drugim meczu rundy rewanżowej w wojewódzkiej lidze piłki siatkowej juniorzy MSKS Technik Malbork ulegli na wyjeździe 0:3 drużynie MKS Korab Puck. Gospodarze prowadzili od początku, pierwszego seta wygrali różnicą ...

Gospodarze prowadzili od początku, pierwszego seta wygrali różnicą zaledwie trzech punktów, jednak w pozostałych dyktowali warunki na parkiecie.
Jak przyznaje trener malborczyków, Mariusz Świst, jego podopieczni nie podjęli walki. Pierwsze spotkanie z Korabem Technik przegrał 1:3, tym razem nie udało się wygrać nawet jednego seta. W poszczególnych odsłonach ulegli 22:25, 12:25 i 16:25. Tak usposobieni juniorzy raczej nie mają szans na przejście do kolejnego etapu rozgrywek.

Najbliższą okazję do zdobycia punktów będą mieli już w piątek. Podejmą na swoim boisku drużynę Stoczniowca II Gdańsk, z którym w pierwszej rundzie wygrali 3:0. Początek meczu - godz. 18.30, sala Zespołu Szkół Technicznych, przy pl. Narutowicza. Natomiast w niedzielę, o godz. 11, juniorzy zmierzą się ze Stoczniowcem I Gdańsk, z którym przegrali pierwszy mecz 0:3.

Lepiej radzi sobie młodsza drużyna Technika, czyli kadeci. W drugim pojedynku rundy rewanżowej malborczycy na swoim boisku pokonali Stoczniowca II 3:0, to powtórka wyniku z pierwszej rundy. Pierwszego seta podopieczni trenera Śwista wygrali różnicą dziewięciu punktów, natomiast dwa kolejne 25:21 i 25:22.
- Wynik bardzo dobry, gra nieco gorsza, było trochę przestojów - ocenia Mariusz Świst. - Jednak ogólnie było dobrze. Jeżeli chcemy myśleć o wygraniu ligi, musimy na swoją korzyść rozstrzygnąć kolejny mecz, a szanse są.

W sobotę kadeci Technika na wyjeździe spotkają się z LKS Pogoń Lębork, z którą wygrali już 3:0.

Grają
Juniorzy: Przybylski, Tercjak, Suski, Ilasz, Papis, Kosecki, W. Stopow, Czarnecki, Kaczerzewski, Wiśniewski, Gradzik, T. Stopow.
Kadeci: W. Stopow, T. Stopow, Przybylski, Gradzik, Wiśniewski, Suski, Rozlazły, Mróz, Wasiewicz.