Wojewódzki finał młodzików z udziałem Juranda

Joanna Kułakowska
Po pierwszym turnieju siatkarze Juranda zajmują pierwsze miejsce w tabeli wojewódzkich finałów.
W niedzielę siatkarze UMKS Jurand wezmą udział w drugim finałowym turnieju ligi wojewódzkiej młodzików. Będą tam walczyć o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

W niedzielę siatkarze UMKS Jurand wezmą udział w drugim finałowym turnieju ligi wojewódzkiej młodzików. Będą tam walczyć o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Wśród ich przeciwników będą: SKS Starogard Gdański, UKS Jantar Pruszcz Gdański oraz UKS Marlin Jastarnia.

Podopieczni trenera Walentyna Stopowa mają spore szanse, zwłaszcza że po pierwszym turnieju, który odbył się w minioną niedzielę w Malborku ekipa Juranda odniosła trzy zwycięstwa. Dzięki temu zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli.
A oto jak wyglądał przebieg zmagań. W pierwszym meczu Jurand zmierzył się z drużyną z Jastarni. Od pierwszych minut malborczycy narzucili tempo gry, szybko uzyskując prowadzenie. Odskoczyli na dziesięć "oczek", później na dwanaście, a ostatecznie pierwszego seta wygrali 25:12. W drugiej odsłonie początek wyglądał podobnie, znów pierwsze punkty dla Juranda, przewaga. Niestety później nagły zastój, ale ostatecznie koniec seta 25:16.

W drugim meczu przeciwnikiem malborczyków był SKS Starogard. Tu również pierwszego seta malborczycy bez większych problemów rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:15. Natomiast w drugim wypadli trochę słabiej, kończąc 25:23.
Natomiast ostatni mecz, z Jantarem, rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Po dwóch setach był remis 1:1 (25:22, 17:25); na szczęście, końcówka należała do Juranda 15:13.
W ten sposób malborczycy zwiększyli swoje szanse na awans do kolejnego etapu rozgrywek zaplanowanych na połowę kwietnia.
Oto wyniki pozostałych meczów: SKS Starogard - Jantar Pruszcz Gd. 2:1, Marlin Jastarnia - Jantar Pruszcz Gd. 0:2, SKS Starogard - Marlin Jastarnia 2:0.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?