Zawodnicy Kyokushin Karate Malbork z medalami po zawodach w Mielnie

Ośmioro zawodników Kyokushin Karate Malbork wzięło udział w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Mielnie.

W turnieju wystartowało 126 zawodników z 20 ośrodków. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała drużyna w składzie: Mirosława Zdral i Marta Owedyk w kata, Karolina Jażdżewska, Hubert Philipp i Patryk Falkiewicz - kata i kumite. Tylko w kumite wystartowali: Marcin Kondra, Jakub Rozenberg i Artur Bernacki.
Zawody Sędziowali sensei Wojciech Kunicki i sempai Sławomir Rozenberg. W roli kierownika drużyny wystąpił sensei Maciej Kaczyński.
Przed południem odbyły się zawody w kata. Doskonale spisali się Hubert Philipp, zajmując 1 miejsce w kategorii młodzików, i Karolina Jażdżewska, zdobywając 2 miejsce w kategorii juniorek. Tuż za podium, na 4 miejscu, uplasował się Patryk Falkiewicz w młodzikach.
Dużo lepiej nasi zawodnicy spisali się po południu w kumite, czyli wolnej walce. W pasjonującym finale młodzików w kat. 55 kg spotkało się dwóch naszych zawodników. Tym razem Patryk Falkiewicz zrewanżował się Hubertowi Philippowi za konkurs kata i wygrał w finale po dogrywce przez wskazanie sędziów.
Do finałów dotarli również Marcin Kondra w kumite seniorów - 65 kg i Artur Bernacki w juniorach- 60 kg, przegrywając swoje walki i zajmując ostatecznie bardzo dobre drugie miejsca. 3 miejsce w seniorach - 70 kg zajął Jakub Rozenberg.
Drużynowo nasz klub zdobył 23 punkty i zajął pierwszy raz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego. Te prestiżowe zawody były również startem kontrolnym w ramach przygotowań do Turnieju Międzynarodowego Mazovia CUP, który odbędzie się w Józefowie 22 marca.