Zawodnicy MAL WOPR rywalizowali w dwuboju nowoczesnym

Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR wystartowali w finale wojewódzkich zmagań w dwuboju nowoczesnym. Relację z rywalizacji nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Tym razem przepiękny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie gościł zawodników MAL WOPR startujących w dwuboju nowoczesnym. Zawody łączące formułę pływania i biegu zgromadziły na starcie 137 zawodników w przedziale wiekowym 10-16 lat z kilkunastu klubów naszego województwa. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji pływanie na dystansie 100 m oraz biegu na dystansie 1000 m. W trakcie zawodów prowadzono klasyfikację finałów igrzysk młodzieży szkolnej oraz gimnazjady, a także międzywojewódzkich mistrzostw młodzików.
Zwyczajowo już po pływaniu wzrosły apetyty na dobre lokaty w klasyfikacji generalnej. Dawid Dymek, który jako jedyny spośród wszystkich pływaków zszedł poniżej minuty z czasem 0:57,73, był bezkonkurencyjnie pierwszy po pływaniu. Równie dobrze zaprezentowała się Alicja Krauze, która z nowym rekordem życiowym (1:04,65) zajęła 2 lokatę. Na 6 miejscu była Julia Sobczyńska, na 8 Dominik Jendruszewski, na 13 Damian Górski, na 18 Karolina Lisowska, zaś najmłodszy Szymon Ochociński uplasował się na miejscu 44. Warto dodać, że zgodnie z przepisami Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego zawodnicy klasyfikowani są łącznie.
Bieg na 1000 m wzbudzał wśród naszych zawodników nietrenujących biegu nieco obaw. Wykazali się jednak ogromną ambicją i wolą walki. Karolina Lisowska po doskonałym biegu, zajmując w nim 6 pozycję, przesunęła się na 10 lokatę w igrzyskach młodzieży szkolnej oraz międzywojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej, zdobywając 1 pkt. współzawodnictwa sportowego.
Bardzo dobrze spisał się także Damian Górski, który ostatecznie zajął 9 miejsce w finałach gimnazjady, a warto dodać, że Damian wraca dopiero do formy po długiej przerwie spowodowanej chorobą.
O dużym pechu możemy mówić w przypadku występu Szymona Ochocińskiego. Nasz zawodnik w dniu swoich 12 urodzin zaprezentował się z bardzo ambitnej strony i ostatecznie zajął 17 lokatę w igrzyskach oraz mistrzostwach młodzików. Punkty współzawodnictwa przydzielono pierwszej 16-tce zawodników…
Julia Sobczyńska, która biegu nie może zaliczać do swojej najmocniejszej strony, wykazała się wielką wolą walki. Dystans kilometra pokonała w czasie 4:11,28 i ostatecznie zajęła 3 miejsce w klasyfikacji finałów gimnazjady.
2 w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików oraz 4 w finałach gimnazjady był Dominik Jendruszewski. To zaskakujący sukces naszego zawodnika, który odbierając srebrny medal nie krył swojej radości.
2 miejsce w finałach gimnazjady zajął fantastycznie dysponowany Dawid Dymek. Nasz doskonały zawodnik pokonał 100 m w basenie w czasie nowego rekordu życiowego i także w biegu uzyskał nowy rekord życiowy (3:03,46). Musiał uznać wyższość jednego tylko zawodnika ze Starogardu. Pokazał, że ten sezon należy do niego. Na medal Dawid musi poczekać do drugiej rundy, która odbędzie się już za dwa tygodnie, niemniej jednak dyspozycja pływacka naszego zawodnika cieszy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski 15-latków w pływaniu na długim basenie.
Z dwoma medalami wróciła z Władysławowa Alicja Krauze. Srebro niczym złoto to wyjątkowy dorobek naszej zawodniczki. Druga po pływaniu i również druga po biegu wywalczyła 2272 pkt. Jej rówieśniczka ze Starogardu piąta po pływaniu i pierwsza w biegu zdobyła również 2272 pkt… Bezlitosny regulamin, który w przypadku równej liczby punktów wskazuje na wynik biegu, odebrał Ali absolutnie zasłużony złoty medal. Nasza zawodniczka nie załamuje jednak rąk. Jej celem w tym roku jest występ na mistrzostwach Polski 13-latków w pływaniu, które odbędą się w ostatni weekend czerwca w Gorzowie Wlkp. I właśnie do tych zawodów Ala przygotowuje się cały sezon.
Warto dodać, że trzy nasze zawodniczki po pływaniu na 100 m i biegu na 1000 m startowały jeszcze w sztafecie, w której miały do pokonania 50 m pływania i 600 m biegu. Mimo ogromnego zmęczenia dziewczyny zajęły doskonałe, 4 miejsce w województwie.
We Władysławowie okazało się, że nasi pływacy, mimo że nie trenują biegania, z powodzeniem stają w szranki z zawodnikami z klubów z tradycjami dwubojowymi. Cieszą wyniki naszych zawodników. Ich ambicja i wola walki nie ma sobie równych. Cieszą także 3 pkt. współzawodnictwa sportowego, które wywalczyły dziewczyny - 2 pkt. Alicja Krauze i 1 pkt. Karolina Lisowska. Gratulujemy!