Zwycięstwo Technika w lidze kadetów

Joanna Kułakowska
Siatkarze Technika nie mieli problemu z pokonaniem drużyny Stoczniowca I Gdańsk. Fot. Aleksander Winter
Zespół MSKS Technik Malbork rozegrał ostatni mecz w wojewódzkiej lidze piłki siatkowej kadetów. Na swoim boisku podopieczni trenera Mariusza Śwista pokonali drużynę Stoczniowca I Gdańsk 3:0.

Od samego początku było widać przewagę gospodarzy, którzy pierwszego seta wygrali różnicą dziesięciu punktów. Pierwsze chwile pojedynku w drugiej odsłonie były dosyć wyrównane, jednak od remisu 4:4 punkty zaczęli zdobywać siatkarze Technika, było 8:4. Później malborczycy ostro zaatakowali i jeszcze zwiększyli przewagę - do ośmiu punktów. Na tym nie poprzestali. Wykorzystując okazję, doprowadzili do stanu 15:6, a potem 19:6. Przy wysokiej przewadze w szeregach gospodarzy nastąpiło pewne rozluźnienie, co pozwoliło siatkarzom Stoczniowca zdobyć dwa punkty. Jak się później okazało, ostatnie, ponieważ do końca seta warunki gry dyktowali malborczycy, gromiąc gości 25:8.

Podobnie wyglądała trzecia odsłona, chociaż w pierwszych minutach Stoczniowcowi udało się zdobyć kilka punktów, ale to z powodu rozluźnienia w szeregach Technika. Po remisie 5:5 i 6:6, znów inicjatywę przejęli miejscowi. Jednak goście nie poddawali się, walcząc do końca, dzięki temu kibice mogli obejrzeć kilka ciekawych, długich akcji. Po zepsutych zagrywkach siatkarzy Technika kolejne dwa punkty zasiliły konto przyjezdnych, jednak gospodarze nie pozwolili im na zbyt wiele, odskoczyli na osiem "oczek", później na dziesięć (23:13). Podopieczni Mariusza Śwista ostatecznie rozstrzygnęli tę część spotkania w stosunku 25:15.
Tym zwycięstwem Technik umocnił się na pozycji lidera w tabeli ligi wojewódzkiej kadetów.