14 medali pływaków MAL WOPR

(JS)
Zawodnicy sekcji pływackiej MAL WOPR zdobyli czternaście medali podczas ogólnopolskich zawodów NORDA SWIM we Władysławowie.

Malborski klub reprezentowało 25 osób, a w imprezie wzięło udział łącznie ponad pół tysiąca pływaków z 29 klubów z całej Polski. W klasyfikacji klubowej MAL WOPR zajął 5 miejsce w kategorii wiekowej 2000-2001 oraz 7 miejsce wśród roczników 1996-1999.

Dwa złote i dwa srebrne medale przywiózł z zawodów 12-letni Dawid Dymek. Dołożył do tego trzy rekordy życiowe oraz puchar dla najlepszego zawodnika wśród rówieśników.

W zmaganiach 12-latków świetnie spisała się także Aleksandra Szymula, która zdobyła jeden srebrny i dwa brązowe medale. W wyścigu na 200 m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce, ale jej wynik w przeliczeniu na punktację Międzynarodowej Federacji Pływackiej okazał się najwyższy spośród wszystkich malborczyków i wyniósł 463 pkt FINA.

Medale wywalczyli też inni dwunastolatkowie: Dawid Przybytkowski (srebrny) i Karol Włodarczyk (brązowy).

Medale zawisły na szyjach także najmłodszych, 10- i 11-letnich zawodników MAL WOPR.
10-letnia Marcelina Rodziewicz zdobyła dwa złote medale. W klasyfikacji generalnej do pierwszego miejsca zabrakło jej tylko jednego punktu, co w przeliczeniu na czas wynosi… 0,02 sek.

11-letnia Julia Sobczyńska w dwa tygodnie po zdjęciu opatrunku gipsowego wywalczyła dwa srebrne medale. Laura Łukowska dołożyła do zdobyczy klubowej srebrny krążek.

Bez medali, ale za to z dyplomami za czołowe miejsce lub rekordami życiowymi z zawodów we Władysławowie wrócili: Dominik Jendruszewski, Michał Wójtowicz, Kacper Szczuchniak, Monika Zuchniewska, Paweł Włodarczyk, Filip Markowski, Maciej Wojtczak, Paulina Skotarek, Maciej Szymula, Damian Górski, Natalia Haak, Julia Dziekońska, Dominika Lewińska, Iwona Zuzek, Marta Jeleniewska, Kacper Zuchniewski, Magdalena Szczerbińska i Olga Nowińska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0